WD Firmasından Yepyeni SSD Ve Taşınabilir Disk Modelleri!

WD Firmasından Yepyeni SSD Ve Taşınabilir Disk Modelleri! WD Firmasından Yepyeni SSD Ve Taşınabilir Disk Modelleri! StorageReview WD Blue 1TB

WD firmasının yeni sabit sürücüleri tanıtıldı. Ülkemizde de an itibariyle satışta olan WD SSD’lerden sonra yenilenen My Passport ile My Book sürücüleri de meraklılarının beğenisine sunuldu.

Western Digital sektörde büyüyebilmek adına yaptığı hamlelerine bir süre önce SanDisk’i satın alarak devam etmişti. Bu ay içerisinde Türkiye’de de satışa çıkarılan WD SSD modellerinin yanı sıra taşınabilir disklerde resmi olarak tanıtıldı.

Hem taşınabilir olmaları hem de masaüstü PC’ler için iyi birer çözüm şeklinde sunulmaları ile öne çıkan WD SSD modelleri sahip oldukları performans, verimlilik ve pil ömrüyle dikkat çekiyor.

WD SSD modellerinin kullanıcılar açısından oldukça cazip tarafları bulunuyor. Bunlar arasında sessiz çalışmaları ve ısınma sorunu yaşamamaları sayılırken performans ve kapasitenin takip edilebilmesi adına ücretsiz WD SS Dashboard yazılımı da kullanıcılara sunuluyor.

wd-blue-green-ssd WD Firmasından Yepyeni SSD Ve Taşınabilir Disk Modelleri! WD Firmasından Yepyeni SSD Ve Taşınabilir Disk Modelleri! wd blue green ssd

WD firmasının SSD serisinde yer alan WD Blue SSD modelinin özellikleri yüksek performans ve hız olarak gösterilirken, WD Green SSD ise hem uygun fiyatı hem de yüksek performansı ile sahiplerini bekliyor.

Son olarak My Passport ve My Book’a göz attığımızda tasarımlarının yenilendiğini görüyoruz. Son halleri ile oldukça şık ve kullanışlı duruyorlar. Ayrıca bu yeni sürücülerin içerisinde şifre koruması ve donanım şifrelemesi de yer alıyor. Böylelikle kullanıcılar için veri depolama mümkün hale gelirken, kişisel kullanıcı deneyimi yaşama şansı da sunuluyor.

Renk seçenekleri ise bir hayli geniş denebilir. Siyah, sarı, kırmızı ve beyazın yanı sıra turuncu ve mavi tonların kullanıldığı My Passport sürücüleri piyasada yerini alacak. My Passport for Mac ise siyah tasarımıyla bir hayli dikkat çekecek.

WD Sandisk’i bünyesine katarak yoluna devam etme aldı. Bu da ileride farklı projelerin üretilebileceği anlamına geliyor.