Facebook’tan Snapchat Girişimi!

facebook'tan snapchat girişimi! Facebook’tan Snapchat Girişimi! IndiaTvb4e90d fb and snapchat final

Facebook satın aldığı uygulamalar ile yoluna devam ederken satın alamadıklarına ait özellikleri de bünyesine katmak için çalışmalarını yürütüyor. Bunun son örneği Snapchat oldu.

Facebook’un bundan birkaç yıl önce Snapchat’i almak için bir girişimi olmuştu. 3 milyar doların teklif edildiği şirket yönetimi olumsuz yanıt verince girişim başarısızlıkla sonuçlanmıştı.  Whatsapp ve Instagram gibi uygulamaları satın aldıktan sonra daha da büyüyen Facebook bunu Snapchat için yapamamıştı.

Mark Zuckerberg’in Snapchat ile ilgili girişim başarılı olmasa da planlarını bir şekilde sonuçlandırmaya çalışacağı söyleniyordu ve o günün nihayet geldiğini sanıyoruz. Kullanıcı sayısını her geçen artırarak popülerliğini korumaya devam eden Facebook’a yeni bir özellik getirmeye hazırlanan şirket yönetimi yakın zamanda Snpachat’teki gibi kaybolan mesajlar uygulamasını kullanıma sunabilir.

Snapchat-Facebook facebook'tan snapchat girişimi! Facebook’tan Snapchat Girişimi! Snapchat Facebook

Snpachat anlık fotoğraf atma, mesajlaşma özellikleriyle beraber bunların bir süre sonra silinmesi ile tanınıyor. Kullanıcılar tarafından oldukça sevilen uygulama gittikçe daha fazla tercih ediliyor.

Durum böyle olunca Facebook’ta hamlesini kaybolan mesajlar özelliğine dair yaptı. Konuya ilişkin görüşlerini açıklayan bir analist, özelliğin kullanımına dair görüşlerini belirtti. Facebook kullanıcılarının güncellemeyi indirerek uygulamada bulunan güler yüz simgesini tercih etmeleri halinde yeni özellikle tanışabileceklerini dile getirdi.

Kaybolan mesajlar adlı özelliğin detaylarında fotoğraf, video ve metin mesajları paylaşımı ile kullanıcıların diğer paylaşımları görerek diledikleri kişileri gruba ekleyebilmeleri bulunuyor.

Bunun Facebook’un ilk girişimi olduğunu söyleyemeyiz. Bilindiği gibi Facebook mesaj bölümünü kapatarak Facebook Messenger’ı aktif hale getirdi. Snapchat’in özelliklerine dair çalışmalarını bu alanda sürdürse de henüz gerçek bir sonuç ortaya çıkmadı.

Facebook konuya dair resmi açıklamayı ne zaman yapar bilinmez ama durumun netleşmesi halinde sitede hesabı olanlar için ilginç bir deneyim olacak. Kullanıcıların durumu nasıl karşılayacağı ise haliyle merak ediliyor.[adsx]