Facebook’tan Bir Yenilik Daha!

Facebook'tan Bir Yenilik Daha! Facebook’tan Bir Yenilik Daha! MSQSD 645x384

Her gün yepyeni bir özellik ile karşımıza çıkan Facebook, Snapchat uygulamasında olduğu gibi 3 boyutlu yüz değiştirme sistemini uygulamasına getiriyor. Bu özellik sayesinde çekilen fotoğraflara birçok efekt koymayı sağlayan Facebook, Snapchat’in bu özelliğini çok beğenmiş gibi görünüyor.

Facebook’tan Bir Yenilik Daha!

Sosyal medya sitelerinin en babalarından biri olan Facebook, her geçtiğimiz gün yeni bir özellik ile karşımıza gelmeyi başarıyor. İlk başlarda sade bir uygulamayı kullanıcılarına sunuyordu ancak diğer uygulamaların teknolojiyi kullanıp daha iyi şeyler yapması üzerine Facebook da adımlar attı ve son çıkan özellikleri takip etmeye başladı. Sonuç olarak son zamanlarda kullanımı artmış bir uygulama olan Snapchat’in en beğenilen özelliklerinden birini hayata geçirecek. Snapchat’te mevcut olan MSQRD adlı uygulamayı satın alan Facebook önümüzdeki günlerde bu uygulamayı kullanmaya başlayacak.

MSQSD-645x384 Facebook'tan Bir Yenilik Daha! Facebook’tan Bir Yenilik Daha! MSQSD 645x384 300x179

İlk çıktığı günden beri birçok kullanıcıya ulaşan MSQRD uygulaması, Snapchat’in face swap özelliğinin baş kahramanı olarak bilinmekte. Her ne kadar istenilen başarıya ulaşamasa da MSQRD uygulaması, Snapchat gibi büyük uygulamalara ilham kaynağı oldu ve biz kullanıcıların vakit geçirebilmesi için en büyük uğraşlardan biri oldu.

Facebook’un bu özellikleri artık eskisi gibi kullanılmayan Facebook uygulamasını tekrardan hayata tutundurmak için getirdiği düşünülüyor. Rakip sosyal medya uygulamalarından bir adım daha geride seyreden Facebook sizce istediği yere gelebilecek mi? Siz bu sorunun cevabını düşünedurun biz de Snapchat’te yüz değiştirmenin nasıl kullanıldığından bahsedelim.

[ads1]
Peki, Snapchat’tte bu özellik nasıl kullanılıyor?
  • Öncelikle Snapchat uygulamasına giriyoruz.
  • Sonrasında ekrana bir süre basılı tutuyoruz ve ekrana yüz değiştirme seçeneklerinin gelmesini bekliyoruz.
  • Ekrana gelen seçeneklerden istediğimizi seçiyoruz ve istersek fotoğraf istersek de video çekiyoruz.
  •  Çektiğimiz fotoğrafları ve videoları hikayemize ekleyebiliriz ya da birlikte gülüp eğlenmek istediğimiz arkadaşlarımıza gönderebiliriz.