Facebook Workplace Kullanıma Sunuldu!

facebook workplace kullanıma sunuldu! Facebook Workplace Kullanıma Sunuldu! 895

Facebook sahip olduğu servislerden birine daha güncelleme getirdi. Facebook at Work adlı uygulamayı Facebook Workplace olarak değiştiren şirket yönetimi kullanıcıların beğenisine sundu.

İnternet ortamındaki firmalar arasında sıkı bir rekabet bulunuyor. Özellikle büyük şirketler sürekli olarak yeniliklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Facebook’ta bu anlamda en önemli firmalar arasında gösteriliyor. Dolayısıyla diğer isimlerin yaptığı hamlelere karşılık hemen bir yenisini kendi bünyesinde oluşturabiliyor. Bunun son örneği Google’ın sahip olduğu Apps hizmetinin G-Suite olarak güncellemesi oldu. Facebook bu adımı boş geçmedi ve kendisine ait Facebook at Work uygulamasını yeniledi.

Facebook Workplace dünya çapında büyük bir kitle tarafından tercih ediliyor. Konunun detayları ise şirket tarafından açıklandı. Başta Hindistan, Norveç, ABD ve Birleşik Krallık ile Fransa olmak üzere Facebook Workplace’i diğerlerine nazaran en çok kullanan ülkeler.

01-title-image facebook workplace kullanıma sunuldu! Facebook Workplace Kullanıma Sunuldu! 01 title image

Facebook Workplace’in en önemli noktası olarak ofisi bulunmayan gemi mürettebatı ya da perakende alanında çalışanların uygulamada yer alan mobil özellik sayesinde işlerini halledebilmeleri gösteriliyor.

Facebook şirketinin güncellediği Workplace uygulamasının yenilikleri arasında firmaların kullanıcı başına, yalnızca kullandıkları kadar ödeme yapmaları mümkün olacak. Yani aylık bin aktif kullanıcı 1USD, bin-on bin aktif kullanıcı 2 USD, on bin üzeri aktif kullanıcı aylık 1 USD olarak ücretlendirilecek.

Bir diğer dikkat çeken kısım ise uygulamaya Çoklu Şirket Grupları, Otomatik Çeviri, Video, Sesli Arama gibi özelliklerin eklenmesi oldu. Bunun dışında Facebook, Deloitte ile Microsoft gibi dünya çapında büyük isimlerle anlaşarak kullanıcılar için daha iyi bir Workplace deneyimi sunmayı amaçlıyor.

Yenilenen Facebook Workplace ile artık şirketler Gruplar ve Haber Akışı gibi konularda rahat bir şekilde çalışma imkanı bulabilecekler. Ayrıca çalışanlarında dünyanın her yerindeki kişilerle işbirliği yapabilmesi mümkün olacak.