Facebook “Sessiz Odalara” Ses Getirecek

facebook Facebook “Sessiz Odalara” Ses Getirecek FACEBOOK SESS  Z OADALAR

Dünya devi Facebook bu kez farklı bir platformda ses getirmeye hazırlanıyor. Oldukça da iddialı. Facebook “Sessiz Odalara” Ses Getirecek derken Facebook’ta  bir farkındalık yaratacak olan bu gelişmenin içeriği nedir ?

SESSSİZ ODALAR…
Facebook uzun süredir sessiz sessiz ABD’nin başkenti Washington’da sanal gerçeklik ve gerçekliği çoğaltılmış gerçeklik üzerine çalışmalar yapıyor. Bunu içinde bünyesinde kattığı Oculus Rift çalışmalar yapıyor.
MARK ZUCKERBERG İDDİALI..
Mark Zuckerberg, gönderisinde “Redmond, Washington’daki Oculus Araştırma laboratuvarımızı ziyaret ettik ve dünyanın en iyi bilim adamları ve mühendislerinden bazıları sanal ve artı gerçekliğin sınırlarını zorluyordu. Ekibin başlangıcında Michael Abrash bulunuyor ve gelişmiş optik, göz seyretme, karışık gerçeklik ve insan vücudunu haritalamak için yeni yollar şeklinde konular üzerinde duruyor. Hedef, VR ve AR’ı hepimiz istediğimiz şey haline getirmektir. Herhangi bir yere girebilecek kadar ufak gözlükler, her şeyi deneyimlememizi sağlayan yazılımlar ve fizyolojik dünyayla meydana getirdiğiniz benzer biçimde sanal dünyayla etkileşime girmenizi sağlayan teknolojiyi geliştirmeyi hedefliyoruz. Oculus Rift, bu zamana dek sorunsuz biçimde alabileceğiniz ve size faydası olan bir VR tecrübesiydi. Bunun sayesinde  kadar satın alabileceğiniz en iyi VR deneyimi ve bu laboratuvarda şu anda yapılan  teknoloji, geleceğin daha çabuk gelmesini sağlıyor.” ifadelerini kullandı.

Facebook’un  sessiz odaları, Oculus Rift’in ses denemeleri yapmak gayesiyle hareket ettiği  sarfettiği sözlerden anlaşılıyor.

Şimdi herkes merak ediyor. Oculus Rift gerçekten yeni bir sistem ve yüzle karşımıza çıkabilecek mi ? Facebook Oculus Rift’e oldukça fazla güveniyor ama akıllardaki soru işaretleri de yok değil.[ads2]