‘Facebook Sayfalar’ Müşteri Ve İşletme Dostu Olacak!

'Facebook Sayfalar' Müşteri Ve İşletme Dostu Olacak! ‘Facebook Sayfalar’ Müşteri Ve İşletme Dostu Olacak! Facebook for local business

Sürekli olarak yeniliklerle karşımıza çıkan Facebook yeni bir projeyle daha gündeme geldi. Müşteri ve işletme ilişkileri hakkında çalışmalarını sürdüren şirket yönetimi sayfalar özelliğini güncelledi.

Facebook, sosyal medya alanında sahip olduğu konumu korumak adına yeniliklerle iç içe olmaya devam ediyor. Birçok özelliğini güncelleyerek rakipleriyle olan ilişkisinde önde olmayı isteyen şirketin yeni hedefi ise müşteri ve işletme odaklı proje oldu. Marka ve kurumların sıklıkla kullanmayı tercih ettiği Sayfalar bölümü güncellendi ve çeşitli seçenekler içeriğine dahil edildi.

Facebook’un sahip olduğu sayfalar bölümü oldukça ilgi görüyor ve bir ay içerisinde bir milyardan daha fazla kişi tarafından görüntüleniyor. Bu durumu değerlendirmek ve seçenekleri çoğaltmak isteyen Facebook etkinliklerin kolayca takip edilmesi ve kişilerin bu tip etkinliklerden haberdar olmasını kolaylaştırmak adına çalışmalarını sürdürüyor.

facebook-for-business-i7 'Facebook Sayfalar' Müşteri Ve İşletme Dostu Olacak! ‘Facebook Sayfalar’ Müşteri Ve İşletme Dostu Olacak! facebook for business i7

İşletmelerde Sayfalar bölümünü sıklıkla kullanılıyor, öyle ki 60 milyondan fazla şirket tarafından ziyaret ediliyor. Son güncelleme ile beraber Sayfalar kısmına bir Eylem Çağrısı düğmesi eklenecek ve bu sayede müşterilerin formlara ulaşması sağlanacak. İşletmeler ve kişilerin bir araya gelmesi çok daha kolay olacak.

Facebook’un hazırladığı yeni güncellemeyle birlikte Facebook Sayfalara bazı bileşenlerin eklenmesi bekleniyor. Örneğin; Delivery.com veya Slice ile restoran sipariş işlemlerini geçekleştirmek ya da EventBrite ve TicketMaster aracılığı ile bilet alabilmek mümkün olacak. ayrıca Booker, Microsoft Bookings gibi isimler sayesinde rezervazyon yaptırılabilecek. Ancak belirtmemiz gereken bir nokta var ki o da dahil edilecek bazı uygulama ve sitelerin henüz Türkiye’de yer almaması.

Şirket sahiplerinin Eylem Çağrısı düğmeleri sayesinde servislerini kendi sayfalarını kontrollü bir şekilde eklemeleri de mümkün hale gelecek. Kısaca Facebook’un Sayfalar için getireceği güncellemenin hem kullanıcılar hem de işletme sahipleri için faydalı olacağı söylenebilir.