Facebook Reklam Ağını Genişletiyor!

Facebook Reklam Ağını Genişletiyor! Facebook Reklam Ağını Genişletiyor! facebook3

Sosyal paylaşım siteleri günden güne kullanıcı sayılarını artırırken reklam alanındaki çalışmalara da hız veriliyor. Kullanıcıların çoğunlukla rahatsız olduğu reklamlardan ise kurtuluş yok gibi. Zira sosyal ağlarda bir numarada bulunan Facebook açıkladığı reklam politikası ile bunu gözler önüne serdi. Artık reklam ağına katılmak için bir Facebook hesabına ihtiyaç yok!

İnternetin kullanım alanları genişledikçe reklam verenlerin sayısında hızlı bir artış göze çarpıyor. Şirketler ve kişiler verdikleri reklamlar ile markalarının tanıtımını yaparak gelir kazanıyorlar. Kullanıcı sayısı ile dikkat çeken Facebook da reklam anlamında en çok tercih edilen isimlerden. Gelen son haber ise söz konusu tanıtım ağının genişleyeceği yönünde oldu.

Facebook sitesinin politikası bugüne dek kişilerin eylemlerini takip ederek reklam paylaşımlarını yapmak üzerineydi. Ancak sistem değişiyor. İlerleyen süreçte yalnızca Facebook hesabı olanlar değil, olmayanlarda reklamların bir parçası olacak.

Facebook Reklam Ağını Genişletiyor! Facebook Reklam Ağını Genişletiyor! Facebook Reklam Ağını Genişletiyor! facebook reklam yayinlama

Facebook Reklam Ağını Genişletiyor!

Sitenin değiştirdiği sistem şu şekilde işleyecek: bilindiği gibi Facebook uzun zamandır farklı siteler için profil kartları, beğeni butonları gibi hizmetler sunuyordu. Bundan böyle sitenin reklam sistemi kullanıcıların internetteki hareketlerini gözlemleyerek, topladığı veriler karşısında en uygun tanıtımları sunacak.

Bu durumdan uzaklaşmak isteyenlerin Facebook hesabı varsa bir şeyler yapabilmeleri de mümkün olacak.

[ads1]Kullanıcılar Facebook ayarlar bölümüne girip Reklam ayarları sekmesini açtıktan sonra sekmenin altındaki “İnternet sitesi ve uygulama kullanımlarıma dayanan reklamlar” ile “Facebook Şirketleri dışındaki uygulamalarda ve internet sitelerinde yayınlanan reklamlar” yazılı seçenekleri devre dışı bırakabilirler.

Facebook’un yaptığı açıklama elbette birçok soru işaretini de beraberinde getirdi. Kişisel güvenlik anlamında olumsuz durumlar yaşanmasından korkulması üzerine siteden de bir açıklama geldi. Sistemdeki değişikliğin Amerika Birleşik Devletleri ile Avrupa Birliği kurallarına uygun olduğu ve bilgilerin kesinlikle güvende olacağı özellikle belirtildi.