Facebook Messenger’da Anket Dönemi Başlıyor!

Facebook Messenger'da Anket Dönemi Başlıyor! Facebook Messenger’da Anket Dönemi Başlıyor! facebook messenger zorunlu

Gün geçmiyor ki anlık mesajlaşma uygulamaları ile ilgili bir gelişme yaşanmasın. WhatsApp, Facebook Messenger, iMessage gibi servisler sürekli olarak kendilerini yenilemeye devam ederken bu durumdan karlı çıkanlar kullanıcılar oluyor elbette. Bu defa ki yenilik haberi ise Facebook Messenger cephesinden geldi. Artık Messenger uygulaması içerisinde anket yapmak mümkün olacak.

Facebook en popüler sosyal medya platformu olmaya devam ederken bir süre önce aldığı karar doğrultusunda mesajları Facebook Messenger bünyesine aktarmıştı. Bu şekilde kullanıcıların daha özel bir ortamda, işlevsel bir uygulamaya kavuşmalarının mümkün olacağı düşünülürken belli aralıklarla yeni özellikler eklenmeye de devam edildi.

Yakın tarihte Twitter anket uygulaması ile kullanıcılarının karşısına çıkmıştı. Kullanıcılar kendi oluşturdukları soru ve cevap şıkları ile takipçilerine anket sunabiliyordu. Benzer bir uygulama şimdi de Facebook Messenger’a geldi. Ancak bu defa Twitter’da bulunandan biraz farklı.

messenger-16-700x393 Facebook Messenger'da Anket Dönemi Başlıyor! Facebook Messenger’da Anket Dönemi Başlıyor! messenger 16 700x393

Facebook Messenger bünyesine dahil edilecek olan yenilik ile konuşma içinde anket yapmak mümkün olacak. Herhangi bir etkinliğe gitme planları yapılırken ya da bir konuda ortak bir görüş aranırken bu tip bir özellik kullanışlı olacağa benziyor. Anlık mesajlaşma uygulamasına eklenecek olan anket özelliğini şimdilik yalnızca grup sohbetlerinde kullanabileceğiz.

Facebook’un Messenger’a getireceği yenilik bununla da sınırlı değil. “Chat Assist” adı verilen birde konuşmaya yardımcı özellik geliyor. Bu şekilde kullanıcılar karşı tarafla sohbetlerinde otomatik olarak bazı işlevlere sahip olabilecek. Messenger’ın Chat Assist yani konuşma yardımcısı olan özelliğine ilerleyen tarihlerde başka direktiflerinde eklenmesi bekleniyor.

Facebook’un üzerinde çalıştığı ve anlık mesajlaşma uygulaması olan Facebook Messenger’a dahil edeceği yeni özelliklerin bir süre sonra iOS ve Android platformlarında yerini alacağı belirtilirken, öncelikle Amerika’da yayınlanacağı açıklandı. Daha sonrasında diğer ülkelerinde güncelleme ile buluşması gerçekleşecek. Ülkemize ne zaman geleceği hakkında ise henüz net bir bilgi bulunmuyor.