Facebook Live Windows 10’a Geliyor!

Facebook Live Windows 10'a Geliyor! Facebook Live Windows 10’a Geliyor! facebook uzerinden nasil canli yayin yaparim

Facebook, bir süredir beklenen bir güncelleme üzerinde çalışıyordu. Facebook Live’in bu anlamda Windows 10 için olan sürümü artık masaüstü ve tabletlerde de kullanılabilir hale geldi.

Microsoft tarafından oluşturulan Windows 10 sistemi kullanılmaya başlandığından beri kullanıcılara pek çok yenilikler sunuldu. Kişiler bilgisayarda işlerini hallettikten sonra dokunmatik ekrana tıklayarak bilgisayarlarını tablet gibi kullanabiliyorlardı. Bununla beraber dokunmatik ekranda çizim de yapılabiliyordu.

Facebook sitesinin canlı yayın özelliği olan Facebook Live, şimdiye dek yalnızca Windows 10 işletim sistemiyle çalışan telefonlarda kullanılıyordu. Diğer taraftan tabletler ve masaüstü için önemli bir eksiklik göze çarpıyordu. Konuya çözüm getirmek isteyen Facebook, geliştirilen güncelleme sonucunda bundan böyle Windows 10 kullanılan masaüstü ve tabletlerde de Facebook Live hizmeti verecek.

Facebook Live Windows 10'a Geliyor! Facebook Live Windows 10'a Geliyor! Facebook Live Windows 10’a Geliyor! windows 10 da ki bulanik yazi sorunu nasil cozulur 1024x576

Facebook Live Windows 10’a Geliyor!

Şimdilik Windows 10 kullanıcılarını mutlu eden güncellemenin diğer platformlara ne zaman geleceği merak ediliyor. Konuyla ilgili açıklama yapılmadı ancak yakın zamanda Facebook Live, Apple iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlara gelebilir.

Güncelleme ile ilgili önemli bir bilgi mevcut. Kullanıcılar yeni güncelleme yayınlanana dek Windows 10 işletim sistemine sahip cihazlarında Facebook Live servisini kullanamayacak.

[ads1]Facebook Live pek çok hizmeti kişilere sunuyor. Canlı videolar aracılığıyla içerik keşfi yapılabiliyor, etkileşim kurulabiliyor. Kullanıcılar dünya çapında hangi videoların daha fazla izlendiğini görebiliyor, sevdiklerinin paylaşımlarını takip edebiliyor. Facebook Live‘i daha fazla kişiselleştirmek için getirilen yeni özellikler sonucunda kişiler videolara gerçek zamanlı tepkiler verebiliyor.

Facebook’tan yapılan açıklamaya göre, Windows 10 işletim sistemine sahip tablet ve masaüstü çözümlerde mobildeki kaliteye henüz ulaşılamadı. Ancak sorunu çözmek adına çalışmaların devam ettiği verilen bilgiler arasında.

Son olarak Facebook cephesinden bir yenilik haberi daha gelmiş, kullanıcıların daha fazla etkin olabileceği 24 saat boyunca canlı yayın yapma özelliği tanıtılmıştı.[adsx]