Facebook Ve Instagram Arasındaki İlk Bağ kuruldu!

Facebook Ve Instagram Arasındaki İlk Bağ kuruldu! Facebook Ve Instagram Arasındaki İlk Bağ kuruldu! dt

Sosyal medya platformları arasında listenin zirvesini uzun yıllardır ele geçirmiş olan Facebook diğer önemli siteleri de bünyesine katarak yoluna devam etmişti. Bunlardan bir tanesi Instagram’dı.

Fotoğraf ve video paylaşımı yapmak isteyenlerden oldukça yoğun bir ilgi gören sosyal platformlardan birisi kuşkusuz Instagram. Kurulduğu günden bu yana kullanıcı sayısı artarak genişliyor. Dolayısıyla yıllar önce Facebook durumun farkına vararak siteyi satın almıştı. 2012 yılında tamamlanan işlem için 1 milyar dolarlık bir ücret ödenmişti.

Ancak Facebook’un Instagram’ı satın alması her kesimden farklı yorumlar alınmasına neden olmuştu. Dolayısıyla yönetimde fotoğraf paylaşım sitesini Facebook ile birbirine bağlamadan yoluna devam etti. Yıllardır devam eden düzenin değişeceğine dair olasılıklar ise yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı.

facegram Facebook Ve Instagram Arasındaki İlk Bağ kuruldu! Facebook Ve Instagram Arasındaki İlk Bağ kuruldu! facegram

İlk satın alındığı dönemde kullanıcılardan tepki almamak adına herhangi bir Facebook eklentisi ile buluşturulmayan Instagram için yenilikler yolda denebilir. Düşünülen projelerin kısa süre içinde hayata geçmesi muhtemel.

Facebook tarafından reklam verenlere yönelik yeni yaklaşımlar geliştiriliyor. Bunun için atılan ilk adım Pages Manager adındaki uygulamaya dair oldu. Uygulama Facebook’un bünyesinde yer alan servislerdeki mesajların hepsini tek bir adresten görebilme imkanı sağlayacak. Yani Facebook, Messenger ve Instagram’da kurulan iletişimleri ve bildirimleri Pages Manager üzerinden görmek bundan böyle mümkün olacak.

Bu durumun hem reklam verenler hem de kuruluşlar için oldukça kolaylık sağlayacağı söyleniyor. Bir kurumun sahip olduğu tüm sosyal medya hesaplarındaki mesajları bir yerden görüp cevaplayabilmesi ya da bildirimleri alarak işlerini düzenlemesi vb olanaklar kullanıcıları memnun edecek gibi görünüyor.

Facebook’un şimdilik Instagram ile bağ kurduğu tek uygulama Pages Manager oldu. Devamında Facebook tarafından ne gibi projelere şans verilecek ve kullanıcıların buna tepkisi nasıl olacak, bekleyip göreceğiz.