Facebook İngiltere’de Büyümenin Hesaplarını Yapıyor!

Facebook İngiltere'de Büyümenin Hesaplarını Yapıyor! Facebook İngiltere’de Büyümenin Hesaplarını Yapıyor! facebook3 1

Sosyal medya platformları arasında zirveyi uzun yıllardır kimselere bırakmayan Facebook daha da büyümenin hesaplarını yapıyor. Gelen haberler şirketin İngiltere merkezli planlarının olduğu yönünde.

İnternet kullanımı gittikçe yaygınlaşırken şirketlerde yerlerini korumak adına yeni projeler üzerinde çalışıyorlar. Bloomberg’de yer alan bir haberde Facebook cephesinden çalışan sayısının artırılacağına ilişkin bir açıklama geldiği yer aldı. Şu anki durumu daha ileri bir seviyeye taşımanın hesaplarını yapan şirketin böylelikle İngiltere merkezli büyüme planlarının olduğu anlaşıldı.

Haberde çalışan sayısının yüzde 50 artırılacağı belirtilirken İngiltere’nin merkezi Londra’nın bu iş için en uygun yer olarak belirlendiği kaydedildi. Yapılan açıklamada önümüzdeki sene şirketin Londra’ya taşınacağına dair bilgilerinde olduğu söyleniyor.

facebook-iphone_2454110b Facebook İngiltere'de Büyümenin Hesaplarını Yapıyor! Facebook İngiltere’de Büyümenin Hesaplarını Yapıyor! facebook iphone 2454110b e1479819005510

Facebook şirketinde EMEA Bölge Başkanı olarak görev yapan Nicola Mendelsohn konuyla ilgili değerlendirmelerinde “yüksek vasıflı mühendisliğe” vurgu yaptı ve bunun üzerinde çalışılacağının sinyallerini verdi. İngiltere konusuna da değinen Mendelsohn ülkenin teknoloji anlamında önemli bir merkez haline geldiğinin altını çizdi. Açıklamasında diğer önemli teknoloji merkezleriyle İngiltere’nin rekabet içinde olması gerektiğini de belirtti.

Aslında İngiltere konusu sadece Facebook için değil internet alanında dev isimler haline gelen diğer şirketlerinde ilgi odağı olmuş durumda. Başta Google ve Apple olmak üzere pek çok önemli firmanın ülkeyle irtibatı bulunuyor.

Google’ın daha önceki açıklamalarında Londra’da 7000 kişilik bir büro açılacağına dair bilgiler yer alıyordu. Apple ise Eylül ayında bir ofis kiraladığını bununda Londra’da bir yer olduğunu duyurmuştu.

İngiltere ile bağını ilk kez 2007’de kuran ve o günden bu yana çalışmalarını devam ettiren sosyal medya devi Facebook’un gelecek için çok daha kapsamlı planları olduğu açık.Şirketin rekabetçi yapısının bugüne dek ne gibi hamleler getirdiğini gördük ve ilerleyen zamanlarda neler yapacağını da merakla bekliyoruz.

(Kaynak: Bloomberg L.P)