Diyarbakır’da Bombalı Saldırı 1 Şehit 26 Yaralı

Diyarbakır'da Bombalı Saldırı 1 Şehit 26 Yaralı [object object] Diyarbakır’da Bombalı Saldırı 1 Şehit 26 Yaralı 01

Diyarbakır Dicle ilçesindeki Jandarma Komando Taburunabombalı saldırı gerçekleştirildi. Şiddetli patlamanın etkisi uzak çevrelerden duyulurken bölgeye çok sayıda ambulans ve polis sevkediliyor.

Bugün akşam saat:21.50 sıralarında bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırı sonucunda can kaybının olup olmadığı konusunda henüz bir bilgi ulaşmazken, bölgeye çok sayıda zırhlı araç sevk ediliyor.

İKİNCİ PATLAMA

Patlama alanına takviye olarak gönderilen zırhlı araca PKKlı teröristler tarafından yola döşenen el yapımı patlayıcı infilak ettirilmesi sonucu yaralıların olduğu belirtildi. Patlamaya giden zırhlı araca atılan pusu sonrası çatışma sesleri duyuldu.

FAİCADAN KURTARDI.

Nöbet kulübesindeki askerin aracı gördükten sonra araca ateş açtığı, korkak teröristlerin bombalı araçlarını daha tabur komutanlığına yaklaştırmadan infilak ettirdiği öğrenildi. Askerin erken farketmesi ve ateş açması üzerine büyük bir facidan dönüldü. Yaralılar arasında asker aileleri de bulunuyor.

1 ŞEHİT 26 YARALI

2 patlama sonrası 26 Yaralı ve 1 Uzman Çavuşun şehit olduğu haberi geldi. Yaralılar arasında zırhlı araç ile takviye giden Bayan Hakim’de olduğu öğrenildi.

2 TON PATLAYICI

Jandarma Komando Tabur Komutanlığı’na 2 Ton patlayıcı yüklü araç ile saldırdıkları ulaşılan bilgiler arasında

ÇATIŞMA SESLERİ

Patlamanın hemen ardından yoğun bir çatışma sesleri duyulduğu, geniş bir alanda tüm ev ve iş yerlerinin camlarının kırıldığı bilgisi ulaştı.

YARALILAR HASTANEYE SEVK

Bomba yüklü araçla meydana gelen saldırı sonucu yaralılar Dicle Devlet Hastanesine ve Diyarbakır Askeri Hastanesine sevk ediliyor. Can kaybı konusunda bilgi henüz yok.