Bilgisayarda Aynı Fotoğrafları Bulma

Yarış Kazan ile Yarışın ve Para Kazanın

Mahallenin Abisi – Android Oyunu / Oyna Kazan

Telefon Kayıt Harcı 1500 TL Oldu !

Bluetooth Mouse Bağlantı Sorunu

Pc & Donanım, Teknoloji 12 Haziran, 02:45'de eklendi 31025 Görüntülenme

Windows her yeni işletim sistemi çıkardığı zaman ortaya çıkan ilk sorun bluetooth bağlantı problemi oluyor. Bu sorunu henüz aşamayan Microsoft yerine bilgisayar kullanıcıları kendi problemlerini çözmeyi tercih ediyorlar. Windows 7 işletim sisteminde oldukça yaygın görülen bluetooth Mouse bağlanmıyor sorunu son olarak Windows 10 işletim sisteminde de görülmeye başlandı. Önemli bir projenin ortasında yada oyunlarda ki kritik anlarda kopan bağlantı büyük problemler yaşanmasına neden olabiliyor.

Bluetooth Mouse Bağlantı Sorununa Çözüm

Yaşanan bağlantı kopma sorununa sistem ayarlarından çözüm yolu bulunuyor. Bunun için aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygulamanız gerekiyor;

  • Bilgisayarım üzerinde sağ tık yaparak özellikler bölümüne gelin
  • Daha sonrasında aygıt yöneticisini açın,
  • Karşınıza çıkan ekranda Bluetooth menüsü içerisindeki alt menüleri açın,
  • Alt menülerden Bluetooth Modüle üzerinde sağ tık yaparak özellikler bölümünü açın,
  • Açılan sayfa üzerinde bulunan sekmelerden güç yönetimine gelerek ‘’Güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın’’ seçeneğinin yanında bulunan tik işaretini kaldırın,
  • Tik işareti kaldırıldıktan sona tamam diyerek farklı bir işlem yapmadan çıkın

Yaptığınız bu işlemlerden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak bluetooth Mouse bağlanmıyor sorununu tamamen çözmüş olacaksınız. Ancak sisteme gelen güncelleme bu ayarları tekrar yaptırmanızı gerektirebilir. Bundan dolayı sık sık bu ayarları kontrol etmeniz gerekir.

Bluetooth mouse problemi Bluetooth Mouse Bağlantı Sorunu Bluetooth Mouse Bağlantı Sorunu bluetooth mouse

Bluetooth Donanım Sorunlarının Nedeni

Pek çok bilgisayarda yaygın olarak görülen bluetooth bağlantı sorunu bilgisayar donanımlarında görüldüğü zaman problem daha farklı bir hal alabiliyor. Bu durumun yaşanmasının bir kaç nedeni bulunuyor.

  • Microsoft’un orijinal faresini kullanırsanız bu soru yaşanmıyor olduğundan dolayı farklı farelerin ilk başta Windows ile uyumsuzluk yaşadığı söylenebilir.
  • Daha sonrasında ise bazı driver yüklenmesi gereken donanımlar yükleme yapılmadan kullanılmaya çalışıldığı zaman bağlantı kopuyor sorunu ortaya çıkıyor.
  • Mouse gibi bilgisayar ile bluetooth bağlantısını harici bir USB cihaz ile sağlayan donanımlarda bilgisayarın USB portunda arıza yaşanabiliyor. Düzenli olarak kullanılan USB port bir süre sonra temassızlık yaşadığı için düzenli aralıklarla kullanılan cihazlar farklı portlara takılmalı.

Yaşanan tüm sorunlara rağmen bluetooth aksesuarlar bilgisayarın kullanım ömrünü uzattığı biliniyor. Yerleşik klavye yerine harici klavye kullanımı özellikle laptop bilgisayarlarda anakart sağlığını koruyan ilk etken olarak karşımıza çıkıyor.

Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
free download udemy course
download micromax firmware
Free Download WordPress Themes
udemy paid course free download
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...