Yurt Dışından Alışverişe 5 Ürün Limiti Getirildi

USB veya Hariciyi Fat32’ye Çevirme En Kolay Yol

Yurtdışı Alışverişlerde Tüm Vergi Muafiyetleri Kaldırıldı

Whatsapp Herkesten Silinen Mesajı Okuma

Bilgisayarı Hızlandırma Yolları Nelerdir?

Pc & Donanım 13 Aralık, 21:01'de eklendi 4557 Görüntülenme

Mevcut bilgisayarınıza düşündüğünüz tüm donanımsal özellikleri alma şansınız olmamış ise dolayısı ile performansı da istediğiniz oranda olmayacaktır. Bir süre sonra yeni yazılımların gelmesi bir takım değişikliklere neden olurken performansı da kötü yönde etkileyecektir. Zaman içinde kurduğunuz ancak artık işe yaramayan bir takım yazılımları kaldırmamış olmanız, internette yol alırken indirilen çerez ya da farkında olunmayan ve geri planda çalışmasını sürdüren uygulamalar bu performans sorunlarını yaşatacaktır.

Bilgisayarı hızlandırma yolları içinde neler yapabileceğiniz konusuna artık gelebiliriz.Öncelikle önemsiz olan program ve dosyaları temizleyerek işe başlayabilirsiniz. Ön bellekte, kayıt defterinde ve web tarayıcısının meydana getirdiği tüm gereksiz olan dosyaları silmek adına ücretsiz olan CCleaner gibi temizleme yazılımı kullanabilirsiniz.

Bilgisayarı hızlandırma yolları sağlamak adına bu dosyaları silmemeniz uygulamaların yavaşlamasına hatta yanıt vermemesine neden olabilir. Masaüstü temizliği son derece önemlidir çünkü Windows gezgini her yeniliği yaptığında, tüm dosya ve klasörleri yeniden yüklediğinde size kalan bilgisayar yavaşlaması olacaktır.

bilgisayarı hızlandırma yolları Bilgisayarı Hızlandırma Yolları Nelerdir? bilgedefteri pc hizlandirma

Bilgisayarı Hızlandırma Yolları Nelerdir?

Bilgisayarı hızlandırma yolları seçenekleri neler olabilir?

Disk Birleştirme: Bir uygulamayı yüklediğimizde ya da sildiğimizde bir takım boşluklar meydana gelecektir. Disk birleştirme yöntemi ile bu boşluklar doldurulur ve aranan bilgiye daha kısa zamanda ulaşılır.

Reklam, Casus, Kötü Amaçlı Yazılımları ve Virüsleri Kaldırma: Bilgisayarı hızlandırma yolları arasında en etkin olabilecek yöntemlerden biridir. Tüm bu programları ortadan kaldırmak performansı yüksek bir sistem sunacaktır.

Görsel Efektleri Ayarlama: İşletim sistemi içinde ilginç bir takım görsek efektler kullanmak daha zevkli ve keyifli olsa da bu tür efektler bazen sistemin yavaş çalışmasına neden olacaktır.

Donanımsal Yükseltme ve Temizlik: Bilgisayarın fiziksel parçalarını temizlemek de oldukça önemlidir. Rutin temizliği gerçekleştirmek ve işletim sistemini yeniden yüklemek en iyi fikirlerdir. Aklınızda bulunsun…

Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
download udemy paid course for free
download lava firmware
Download Premium WordPress Themes Free
lynda course free download
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...