Atatürk Havalimanı Saldırısını Gerçekleştiren Örgüt

Atatürk Havalimanı Saldırısını Gerçekleştiren Örgüt Atatürk Havalimanı Saldırısını Gerçekleştiren Örgüt Atatürk Havalimanı Saldırısını Gerçekleştiren Örgüt image 1

Atatürk Havalimanı bombalı saldırısını terör örgütü IŞİD üstlendi. İnternet sitesinde yaptığı paylaşım ile saldırının kendilerine ait olduğunu bildirdiler.

Saldırıda son gelişme

2’si polis 36 ölü, 147 yaralı olduğu şeklinde ulaştı. Yaralıların durumu hakkında henüz net bir bilgi yok.

3 CANLI BOMBA

3 terörist, polislerin kendilerini farketmelerinin ardından önce kaleşnikof ile etrafı taradı daha sonra ise kendilerini patlattılar. 3 ayrı noktada gerçekleştirilen saldırı da maalesef 36 vatandaşımız hayatını kaybetti. Polislerin erken şüphelenmesinin sayesinde daha büyük bir facianın önüne geçilmiş oldu.

Polis tarafından vurulan bir canlı bomba ise son nefesinde kendini patlattı. Ancak polisin zekice hareket ve etrafta bulunanların kaçması sayesinde facia önlendi.

Atatürk Havalimanı Saldırısını Gerçekleştiren Örgüt

Yetkililerden henüz açıklama gelmezken, Amerikan Haber Ajansı saldırının IŞİD tarafından gerçekleştirdiğini duyurdu. IŞİD’ın ise internet sayfasından yaptığı paylaşımla bu haberi doğrular nitelikte olduğu düşünülüyor.