Asus’un Yeni Chromebook Modeli Fiyatıyla Dikkat Çekiyor!

Asus'un Yeni Chromebook Modeli Fiyatıyla Dikkat Çekiyor! Asus’un Yeni Chromebook Modeli Fiyatıyla Dikkat Çekiyor! Asus Chromebook Flip C100PA RBRKT03 10 220x220

Teknoloji alanına getirdiği yenilikler ile adından söz ettiren Asus bu defa oldukça iddialı geliyor. Yüksek performans sergileyeceği söylenen Chromebook ile dizüstü bilgisayarı sektörüne hızlı bir giriş daha yapması bekleniyor.

Bir süredir ortalıkta dolaşan iddialar Asus şirketinin yeni bir model üzerinde çalıştığı üzerineydi. Söylenenlere bakılırsa geliştirilen Chromebook modeli sahip olduğu özellikler ile bir hayli dikkat çekecek. Ancak modelle ilgili bir nokta daha var ki kullanıcıları yakından ilgilendiriyor. Sergileyeceği yüksek performansa oranla fiyatının da pahalı olabileceği belirtiliyor.

Teknoloji markaları arasında iyi bir yere sahip olan Asus şirketinin son olarak bir Chromebook üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü söyleniyor. Fiyat performans ilişkisinin genellikle uygun seviyelere çekilmesi bir yana Asus’un yeni modelinde bunun tam tersi olacak gibi.

113 Asus'un Yeni Chromebook Modeli Fiyatıyla Dikkat Çekiyor! Asus’un Yeni Chromebook Modeli Fiyatıyla Dikkat Çekiyor! 113

Yeni Chromebook modeli C302CA adıyla geliştiriliyor. Özellikleri arasında dikkat çekici noktalar bulunuyor. Bunlardan bir tanesi ekranın 360 derece dönerek tablet tasarımı gibi kullanılabilmesi. Başta da belirttiğimiz gibi performans bakımından güçlü olacağı ancak fiyatının da makul bir seviyede olmayacağı iddiaları konuşulanlar arasında yer alıyor.

Peki, Asus Chromebook için belirlenen özellikler arasında başka neler yer alıyor?

12.5 inçlik full HD ekranı olması beklenen modelin aynı zamanda 1920×1080 dokunmatik ekran ile geleceği düşünülüyor. İşlemci bölümünde Intel Core m3-6730’a yer verilebilir. Ayrıca 8 GB RAM ile 32 GB’lık eMMc depolama alanı da yüksek fiyatının içine dahil edileceği tahmin edilen özellikler arasında bulunuyor.

Dikkat çeken iddialarla şimdiden gündeme gelmeye başlayan Asus Chromebook modelinin fiyatının ise 870 dolar civarında olduğu söyleniyor. Piyasadaki diğer modellerle karşılaştırıldığında, bilhassa üst seviye dizüstü modellerle benzer fiyata sahip olması Asus şirketinin satışlar konusunda nasıl bir sonuç elde edeceğini merak ettiriyor. Şirketin konuyla ilgili bir açıklaması bulunmuyor ve çıkış tarihi de kesinlik kazanmış değil.

(Bilgisayar görseli temsilidir.)