Asus ROG Klavye Modellerine Dair Yeni Detaylar!

asus rog klavye modellerine dair yeni detaylar! Asus ROG Klavye Modellerine Dair Yeni Detaylar! resize img

Asus şirketinden oyun sevenlere müjdeli bir haber geldi. ROG Claymore ve ROG Claymore Core isimli mekanik RGB LED klavyeler oyun oynarken kullanıcılara iyi bir performans sunmaya hazırlanıyor.

Oyunlar için hazırlanan klavyelere bir yenisi Asus’tan eklendi. Yeni klavyelerini duyuran şirketin RGB LED klavyeleri konusunda bir hayli iddialı olduğunu belirtelim.

Öncelikle Asus ROG Claymore modeline bir göz atalım. Klasik bir yerleşimden ötesini vaat eden klavyede nümerik bölüm istenilen yere yerleştirilebiliyor. Böylece kullanıcılara farklı bir alternatif sunulmuş oluyor. Modelin temel sürümü olarak nitelendirilen ROG Claymore Core ise nümerik kısmı alınarak diğer cihaz gibi kullanılabiliyor.

en-keyboard-gaming-tkl-cherry-mx-red-rgb-asus-rog-claymore-core asus rog klavye modellerine dair yeni detaylar! Asus ROG Klavye Modellerine Dair Yeni Detaylar! en keyboard gaming tkl cherry mx red rgb asus rog claymore core

Cherry MX’lere yer verilen Asus klavye modellerinde Blue, Brown, Red ve Black seçenekleri kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Asus’un fazla alternatif, daha iyi performans odaklı cihazları sayesinde eskiye oranla daha güzel bir deneyim şansı veriyor. Ayrıca aynı anda birden fazla tuşa basmakta anti-ghosting, N-Key rollover ve 1000Hz polling özellikleri artık mümkün.

Klavyelerin tasarım kısmına geldiğimizde iki modelde de alüminyum kasa olduğunu görüyoruz. Maya desenleri ise her zamanki yerini korumuş. RGB LED aydınlatmanın yanı sıra klavyelerde Aura Sync özelliği kullanılmış. Böylece kişilerin aydınlatma efektlerini hazır ya da kendilerine göre ayarladıkları şekilde kullanabilmelerine imkan tanıyor.

Asus Claymore serisiyle makro kullanım ve makro kaydetme seçenekleri de cihaz sahiplerinin hizmetine sunuluyor. ROG serisinde bir ana karta yer verildiği takdirde aydınlatma ve klavyelerin fan hızı gibi durumları ayarlayabilmek adına kısayol tuşları bulunuyor.

Son olarak ayakların yüksekliğinin ayarlanabildiğini, kablo yönlendirme kanalları ve büyük lastik tabanlar aracılığıyla sabitliğin sağlandığını, 1.8 metreli örgü fiber kabloların sayesinde USB 2.0 bağlantı kurulabildiğini belirtelim.

Asus tarafından geliştirilen ROG Claymore ve ROG Claymore Core mekanik klavyelere dair detaylar şimdilik bu kadar. Ürünlerin fiyat ve tarihi konusunda henüz açıklama yapılmadı.