Bilgisayar USB’yi Görmüyor!

404 Hatası ve Çözüm Yolları

Laptop Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır?

Apple’ın Mühendisi Tesla’ya Geçince Mücadelenin Seviyesi Yükseldi!

Güncel 12 Ocak, 19:33'de eklendi

Teknoloji dünyasında yaşanan rekabet yaşanan her olayla biraz daha gün yüzüne çıkıyor. Cupertino merkezli teknoloji şirketi Apple ile dev otomobil firması Tesla arasındaki mücadelede bu haberimizin konusu oldu. Apple için çalışan mühendisin artık Tesla için çalışacağının öğrenilmesi gündeme oturdu. Detaylar haberimizde.

Şirketlerin üzerinde çalıştığı projeler mühendislerin yardımıyla tamamlanıyor dolayısıyla büyük bir öneme sahipler. Alanında uzman kişileri kendi bünyesine dahil etmek için mücadelesini sürdüren büyük firmalara yönelik son haber Apple ve Tesla isimleri için yayınlandı.

Piyasaya sürdüğü akıllı telefon, saat ve tablet modelleri ile daima konuşulan şirketlerden biri olan Apple için önemli ürünlerin geliştirilmesine yardım eden mühendis bundan böyle Tesla için çalışmalarını devam ettirecek.

Apple'ın Mühendisi Tesla'ya Geçince Mücadelenin Seviyesi Yükseldi!

Yetenekli mühendisler adeta paylaşılamıyor. Daha önce buna benzer bir gelişme Microsoft cephesinde yaşanmıştı. Önemli mühendislerin şirketten istifa etmek istediği ve daha sonrasında Google’a geçmeyi düşündükleri ortaya çıkmış, şirketin CEO’su Steve Ballmer sinir krizleri geçirmişti. Yani teknoloji dünyası bu tür olaylara yabancı değil.

Geliştirdiği elektrikli otomobiller ile piyasada adını duyuran, uzun ömürlü güneş panelleri üretimine hazırlanan Tesla ile iPhone 7 ve 7 Plus’ı satışa çıkaran Apple arasında mühendis kapma mücadelesi yaşanıyor. Apple’da çalışan önemli mühendis Chris Lattner’ın istifa ederek Tesla’ya geçmesi son konuşulanlar arasında yer aldı.

Peki, Chris Lattner Apple’da hangi işlerden sorumluydu?

Mühendis Chris Lattner Apple için açık kaynak kodlu programlama dili Swift’i geliştirmişti. Bundan sonra Tesla için proje üretecek olan Lattner, şirkette otonom sürüş teknolojilerini geliştirme ile ilgilenecek.

Chris Lattner ayrılmadan önce bir mektup hazırladı ve Apple’dan ayrıldığı için Swift projesini terk etmediğini belirtti. Ayrıca açık kaynak kodlu projede aktif rol oynamaya devam edeceğinin altını çizdi.

 

Kaynak:Shiftdelete.net

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar
Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...