Apple’dan Türkiye İle İlgili Çok Önemli Karar

Apple'dan Türkiye İle İlgili Çok Önemli Karar Apple'dan Türkiye İle İlgili Çok Önemli Karar Apple’dan Türkiye İle İlgili Çok Önemli Karar 2245

Apple’dan Türkiye İle İlgili Çok Önemli Karar

Apple ürünleri garanti kapsamı nedeni ile göz dolduruyordu. Rakiplerinden en büyük farkı garanti kapsamında çok iyi olması ile bilinen Apple Türkiye ile ilgili önemli bir karar aldı. Apple ürünleri için uluslararası garanti barındırmaktaydı. Ancak son gelişmelerden sonra artık Türkiye uluslararası garanti kapsamında yer alan ülkeler arasından çıkartıldı.

Apple Türkiye Temsilcisi ise yaptığı açıklamada artık ”Apple uluslararası garanti kapsamının artık Türkiye için geçerli olmadığını, bu konuda Apple’in önümüzdeki günlerde resmi bir açıklama yapacağını” söyledi.

BUGÜNDEN İTİBAREN GEÇERLİ OLDU

Uluslararası garantinin hangi tarihten sonra geçersiz olacağı sorulduğunda Apple Türkiye Temsilcisi “Bu konu hakkında detaylar henüz belli değil ancak bugünden itibaren uluslararası garantinin geçerli olmadığını söylemek mümkün” şeklinde ifade etti.

ARTIK TAMİR ÜCRETLİ

Yurt dışından alınan Apple ürünleri için uluslararası garanti kapsamında 1 yıl garantisi bulunmaktadır. Bu süre içerisinde Apple cihazlarını garanti kapsamında ücretsiz onarımını ve değişimini yapabiliyorduk. Artık yurt dışından Apple cihazları alan kullanıcıların ürünleri ile ilgili bir sıkıntı yaşadıklarında tamir ve garanti ücreti ödeyecekler. Ya da uluslararası garantisi bulunan herhangi bir ülkede cihazlarını tamir ettirmek zorunda kalacaklar.[ads2]