Apple Yeni Bir Şirketle Anlaştı!

Apple Yeni Bir Şirketle Anlaştı! Apple Yeni Bir Şirketle Anlaştı! 1474629692 apple

Teknoloji ve özellikle akıllı telefon dünyasında kimi zaman sürpriz ortaklıklar meydana gelebiliyor. Bunun nedeni hem daha iyi hamleler yapabilmek hem de rakiplerinden bir adım önde olmak. Akıllı telefon satışlarında üst sıralarda yer alan Apple bu anlamda yeni bir ortaklığın duyurusunu yaptı ve Deloitte şirketiyle işbirliğine gideceklerini açıkladı.

Bilindiği gibi iPad ve iPhone’lar yalnızca evlerde değil iş yerlerinde de sıklıkla tercih ediliyor. Bu durumu değerlendirmek isteyen Apple ise sahip olduğu gücü artırmak adına Deloitte ile ortaklık yapmaya karar verdi.

Deloitte-1024x718 Apple Yeni Bir Şirketle Anlaştı! Apple Yeni Bir Şirketle Anlaştı! Deloitte 1024x718 1024x718İşbirliği duyurusu iki gün önce yapıldı ve Apple ile Deloitte’in birlikte çalışarak iş yerlerindeki çalışma biçimine yönelik bir çalışma başlatacakları belirtildi. Aslında iki şirketin beraber bir projeye başlamalarının ardındaki sebep tam olarak iOS platformuna bağlı iPhone ve iPad gücünü olabildiğince yükseğe taşımak. Böylelikle iş yerlerinde daha kolay kullanım ve güvenlik amaçlanıyor.

Deloitte alanında lider olarak tanımlanan bir dijital dönüşüm stratejisi şirketi. Apple ile bir araya gelerek AR-GE çalışmaları, iş alımı ve de back office gibi pek çok alanda kurumsal yapıların çalışma biçimini değiştirecek. 5.000 çalışanıyla bugüne dek başarılı işler gerçekleştirmiş olan şirket şimdide Apple ile adını duyurmaya hazırlanıyor.

1475161916129670600 Apple Yeni Bir Şirketle Anlaştı! Apple Yeni Bir Şirketle Anlaştı! 1475161916129670600

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Apple şirketinin CEO koltuğunda oturan Tim Cook, ortaklığın oldukça faydalı bir sonuç sunacağını belirterek, iPhone ve iPad ile bugünkünden daha fazla şirketin Apple sistemlerinden yararlanmasını hedeflediklerinin altını çizdi. Ortaklık yalnızca bununla da sınırlı kalmayacak. İki firma tarafından EnterpriseNext isminde bir hizmet geliştirilerek donanım, yazılım gibi alanlarda iOS işletim sisteminden faydalanması sağlanacak. Bu hizmetin amacı ise müşterilerin kendilerine özel çözümler üretebilmesi olacak. Apple ve Deloitte ortaklığının beklendiği gibi olumlu sonuçlar ortaya çıkarıp çıkarmayacağı ise ilerleyen zamanlarda belli olacak.