Mahallenin Abisi – Android Oyunu / Oyna Kazan

Telefon Kayıt Harcı 1500 TL Oldu !

YouTube Premium nedir ? Özellikleri Neler ?

Yurt Dışından Alışverişe 5 Ürün Limiti Getirildi

Apple İle Phoneys Arasındaki Gerginlik Ortaya Çıktı!

Yazılım 3 Ekim, 16:22'de eklendi 1142 Görüntülenme

App Store’un en bilinen uygulamalarından bir tanesi elbette ki anlık mesajlaşma uygulaması olan iMessage. Kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği bir program olması güncellemelerde ön planda tutulmasını da sağlıyor. Apple’ın önem verdiği iMessage uygulamasına dair geçtiğimiz günlerde ilginç bir gelişme yaşandı ve şirket ile eklenti sahibi bir geliştirici arasında gerginlik yaşandı.

iOS 10 uzun zamandır merakla bekleniyordu ve geride bıraktığımız dönemde nihayet kullanıcılar ile buluşmuştu. Güncelleme ile beraber iMessage’da da bir takım değişiklikler göze çarpmıştı. Kullanıcıların daha eğlenceli bir şekilde pendikarsa.com uygulamadan faydalanması amacıyla geliştiriciler tarafından hazırlanan sticker özelliği dâhil edilmişti. Özellik sayesinde kullanıcılar istedikleri gibi özelleştirme yaparak stickerları kullanabiliyordu. Ancak son dönemde işler biraz karıştı. Nedeni ise ilgi çeken sticker uygulaması olan Phoneys’in Apple’ın istemediği bir durum içine girmesi oldu.

imessage apple İle phoneys arasındaki gerginlik ortaya Çıktı! Apple İle Phoneys Arasındaki Gerginlik Ortaya Çıktı! imessage

Phoneys’in özelliği sticker aracılığı ile karşı taraftan gelen yazıyı siz yazmışsınız gibi eğlence amaçlı kullanabilmeniz idi. Fakat geliştirici bir kuralı ihlal etmiş gibi görünüyor çünkü Apple’ın avukatı ile bir görüşme yaptılar.

Gelen haberler Phoneys isimli geliştiricinin Apple’a ait olan San Francisco fontu ile mavi chat balonları aracılığıyla ara yüzünü taklit ettiği gerekçesiyle uyarı aldığını gösteriyor. Uyarının içeriğinde ise bir hafta içerisinde düzeltme yapılmasının istenmesi yer alıyor. Şayet telif hakkı yüzünden aldığı uyarıyı ciddi bir şekilde değerlendirmezse Phoneys App Store’dan çıkarılacak.

Aslında böyle bir durumla nasıl karşılaşıldığının net bir açıklaması yok zira Apple bu konuda denetimlerini oldukça sıkı bir şekilde gerçekleştiriyor. Yine de gözünden kaçmış olma ihtimali mevcut. Phoneys uygulaması gittikçe popüler olduğu için dikkat edilmeyen kusurlar ortaya çıkmış gibi görünüyor. ilerleyen günlerde ne olacak bilinmez ama Phoneys ile Apple arasındaki süreç zorlu geçebilir.

Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
lynda course free download
download karbonn firmware
Download Premium WordPress Themes Free
lynda course free download
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...