Anlık Mesajlaşma Uygulaması Google Allo Ne Zaman Yayınlanacak?

Anlık Mesajlaşma Uygulaması Google Allo Ne Zaman Yayınlanacak? Anlık Mesajlaşma Uygulaması Google Allo Ne Zaman Yayınlanacak? Google Allo 351x221

Google sahip olduğu servislere yönelik yeniliklerine devam ediyor. Son olarak şirket cephesinden anlık mesajlaşma uygulaması ile ilgili bir duyuru gelmişti. Hem Google Duo hem de Google Allo ile ilgili çalışmalarını devam ettiren şirket sırayla uygulamaları kullanıcılarla buluşturmaya başladı.

Anlık mesajlaşma uygulamaları akıllı telefon kullanıcılarının sıklıkla tercih ettiği programlar arasında yer alıyor. Uygulamaların fonksiyonel olarak gelişmesi açısından yeni özellikler eklenmeye devam ediyor. Bu duruma seyirci kalmayan Google, Google Duo isimli video görüşme uygulamasını bir süre önce kullanıcıların hizmetine sundu. Yapılan etkinlikte tanıtılan bir diğer program ise Google Allo idi. Anlık mesajlaşma uygulaması olarak lanse edilen programın ne zaman piyasaya sürüleceği merak ediliyordu.

Piyasada mevcut olan WhatsApp, Bip ve iMessage gibi uygulamalar uzun zamandır rekabeti sürdürüyordu. Anlaşılan o ki Google’da bu alandaki yerini ilerletmeye çoktan karar vermiş. Google Allo’nun yayınlanacağı tarihle ilgili yapılan haberlerden birinde tarih olarak eylül ayının sonları belirtildi.

Google-Allo-App-for-Android Anlık Mesajlaşma Uygulaması Google Allo Ne Zaman Yayınlanacak? Anlık Mesajlaşma Uygulaması Google Allo Ne Zaman Yayınlanacak? Google Allo App for Android

Şirketler uygulamaları geliştirirken rekabeti bilhassa dikkate alıyor. Bu sayede kullanıcılar için daha gelişmiş ürün, cihaz ve programlara erişiliyor. Google’da bu anlamda Hangouts’un ardından daha gelişmiş bir uygulamaya imza atacak. Uçtan uca şifreleme özelliği bu uygulamalarda aranan özelliklerden bir tanesi olarak gösteriliyor. Google Allo’da bu yenilikle beraber meraklılarının beğenisine sunulacak.

Google Allo’yu diğerlerinden ayıran bir de özelliği var. Google Asistan ile birlikte çalışacak olan uygulama böylelikle sohbetteki kişilere otomatik olarak cevap gönderebilecek ve merak edilen soruları yanıtlayabilecek.

Google piyasaya sürmeye hazırlandığı programa çeşitli yenilikleri de dâhil etmiş. Bunlar arasında gönderilen mesajların boyutunu ayarlayabilme, çıkartma gönderme ya da fotoğraflara yazı yazma gibi seçenekler mevcut. Haberler doğruysa Eylül ayının son günlerinden önce Android ve iOS platformlarında uygulama kullanıcılarla buluşacak.