Android Nougat 7.1 Güncellemesi Geliyor!

Android Nougat 7.1 Güncellemesi Geliyor! Android Nougat 7.1 Güncellemesi Geliyor! 636041886047146304 Android Nougat a

Beklenen gerçekleşti ve Android Nougat 7.1 güncellemesine dair yeni bilgiler açıklandı.

Ağustos ayı ile beraber kullanıcılar tarafından merakla beklenen yeni Android güncellemesi olan Nougat 7.0 yayınlanmış ve yavaş yavaş dağıtımına başlanmıştı. Daha sonraki zamanlarda yeni bir sürümün geleceği düşünülüyordu ki haber geldi. İşte karşınızda Android Nougat 7.1!

Güncellemeye dair detaylar gelmeye başladı ve söylendiğine göre One plus 3 için bir beta sürümü mevcut. Onun dışında Çin’in büyük telefon üreticisi Huawei’de hangi telefonların bu yazılımla uyumlu olacağını açıkladı.

Bilindiği gibi Android Nougat Google’ın telefon ve tablet işletim sistemine dair getirilen güncellemeleri içeriyor. Android 7.0 kullanılmaya devam edecek ve yeni sürüm 7.1’de Nexus cihazlar için yayınlandı.

nougat Android Nougat 7.1 Güncellemesi Geliyor! Android Nougat 7.1 Güncellemesi Geliyor! nougat e1480683359769

Google’ın mobil işletim sürümü olan Android Nougat 7.1 bazı cihazlar için yayınlanmış durumda ama uyumlu olan tüm telefonlara, tabletlere ulaşması biraz zaman alacak. Ve her zamanki gibi ücretsiz şekilde kullanıcılara ulaştırılacak. Konuyla ilgili iyi haber ise halihazırda bazı modellerde bulunuyor olması. Bunlar arasında Nexus 6P, Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 9, Google Pixel C ve Nexus Player yer alıyor.

Diğer teknoloji şirketlerinin ise bu sürümü kullanıcılarına ulaştırmaları için üzerinde çalışmaları gerekecek. Özellikle Samsung ve LG, HTC gibi büyük firmaların yazılımlarını yeniden yapılandırarak Android güncellemesine geçmelerinin zaman alabileceği konuşuluyor.

Geçtiğimiz aylarda yayınlanan Android Nougat 7.0 sürümünün özellikleri ise şu şekilde:

Bildirim merkezi yenilendi ve bu merkezden cevap verebilme imkanı getirildi. Çoklu pencere, aynı ekranda iki uygulama birden açabilme gibi özellikler dahil edildi. Gece modu eklendi. Bildirimleri yönetebilmek artık çok daha kolay, istenmeyen bildirimleri engellemek mümkün. Batarya grafiği yenilendi. Grafikler eskiye oranla daha iyi.

Bakalım Android Nougat 7.1 ile kullanıcılar için neler değişecek, ne gibi yenilikler gelecek?

 

Kaynak:Techradar