Amazon Üzerinden Otomobil Satışları Başlıyor!

Amazon Üzerinden Otomobil Satışları Başlıyor! Amazon Üzerinden Otomobil Satışları Başlıyor! Amazoncom price advantage could fade 481OKH3L x large

İnternet alışverişinde işler gittikçe değişiyor. Ütü, kitaplık, dekoratif eşyalardan sonra sıra otomobil satışlarına mı geldi?

Online alışveriş yapmak her geçen gün daha fazla tercih ediliyor. Bir tıkla ürünü seçip kapıda teslim almak çoğu zahmetten kurtulmak demek. Hal böyle olunca internet sitelerine olan rağbet giderek artıyor. Ünlü online satış mağazalarından biri olan Amazon’un ürün yelpazesi bir hayli geniş. Ancak yine de bu onlara yeterli gelmemiş olacak, şimdide otomobil satışına başlayacaklar.

İlk bakışta kafa karıştıran bir konu gibi gözükse de Amazon oldukça kararlı. Dünyanın birçok ülkesinden gelen siparişleri sahiplerine ulaştırmaya devam eden mağazanın yeni hedefi online satışta otomobil modellerini sergilemek. Üstelik hatırı sayılır indirimlerle beraber. Amazon tarafından başlatılan satışlar ilk etapta yalnızca İtalya’da gerçekleştirilecek.

ba5eaba407c1446283cb2ebe699681d2 Amazon Üzerinden Otomobil Satışları Başlıyor! Amazon Üzerinden Otomobil Satışları Başlıyor! ba5eaba407c1446283cb2ebe699681d2 e1479722037170

Peki, hangi otomobiller satışa dahil olacak?

Amazon’un yaptığı anlaşmaya göre İtalya merkezli otomobil üreticisi Fiat Chrysler’den üç model müşterilere online mağaza üzerinden sunulacak. Otomobili online mağazadan beğenerek bir tıkla satın alan müşterilerin daha sonra yapmaları gereken tek şey Fiat bayisine giderek evrakları teslim etmek olacak. Birkaç hafta içinde de yeni otomobillerine kavuşacaklar.

Elbette iki önemli isim arasındaki anlaşma güzel indirimleri de beraberinde getiriyor. Fiat otomobilleri Amazon üzerinden almak isteyenler mağazalardaki fiyattan daha uygun fiyata ulaşacaklar. Toplamda %33’lük indirimler onları bekliyor olacak.

Fiat otomobil sahibi olmak isteyenler iki hafta beklemek zorunda ancak indirimleri düşününce araçların ilgi göreceği düşünülüyor.

Online alışveriş mağazası Amazon ve Fiat arasındaki anlaşmada yer alan bir diğer detay ise satılacak modellerin isimleri oldu. Fiat 500, 500L ile Panda isimli modeller Amazon üzerinden satışa çıkarılacak. Şimdilik yalnızca İtalya ile sınırlı olan hizmetin ilerleyen zamanlarda diğer ülkeler içinde geçerli olması muhtemel.