Amazon Sahte Yorum Yapanların Peşinde!

amazon sahte yorum yapanların peşinde! Amazon Sahte Yorum Yapanların Peşinde! 1604 image

İnternet alışverişini sıklıkla tercih edenler için zaman zaman sıkıntı oluşturan sahte yorumlara karşı Amazon şirketi tarafından açılan dava haberlerine yenileri ekleniyor.

İnternet üzerinden alışveriş hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Almayı düşündüğümüz bir ürünün altına bırakılan inceleme yorumları da fikirlerimizi değiştirmeye yardımcı oluyor. Elbette kötü niyetli kişiler burada da ortaya çıkıyor ve sahte yorumlarla bizi yanıltabiliyorlar. Durumun farkında olan ünlü elektronik ticaret şirketi Amazonda bu kişilere dava açmaya devam ediyor.

Amazon.com bireyler tarafından sıklıkla tercih edilen ve memnuniyet odaklı çalışan ünlü isimler arasında yer alıyor. Müşteriler tarafından güvenilir bir firma olabilmek adına her türlü şikayet ve iade isteklerini titizlikle değerlendiren Amazon bu sayede yükselişini sürdürüyor. Satış konusunda bir hayli iyi durumda olan şirketin sahte yorum bırakanlara karşı da net bir duruşu var. Gelen haberlerde bunu doğrular nitelikte zira Amazon ABD’de iki, İngiltere’de bir olmak üzere satıcılara dava açmaya hazırlanıyor.

kmo_111307_01218_1_t210 amazon sahte yorum yapanların peşinde! Amazon Sahte Yorum Yapanların Peşinde! KMO 111307 01218 1 t210

Dava açılmasının sebebi olarak da satıcı kişilerin kendi ürünleri konusunda sahte yorumları müşterilerin dikkatini çekecek şekilde yayınlatmış olmaları gösterildi. Yani söz konusu ürünlerin başarı düzeylerinin yüksek olduğuna dikkat çekilerek satış rakamlarının böylelikle yükseltilmesi hedefleniyor.

Amazon şirketinin ilgilendiği bir diğer konu da bazı kullanıcıların inceleme yorumu yazmaları karşılığında para teklifi almalarıydı. Şirket fark edilen bu durumun ardından yine hassas davranmış gerekli kişilere dava açılmıştı. Olayın devamı olarak iki bin inceleme yorumunun çoğunluğunun satın alındığı anlaşıldı ve yeni davalar açıldı.

Freelancer olarak çalışan internet servislerinde sahte durumlarla sıklıkla karşılaşılabiliyor. Amazon’da bu konuda net bir tavır sergilemeyi tercih ederek dava açmaya devam ediyor. Davaların sonucunda Amazon haklı bulunursa satıcıların bir hayli yüklü tazminat ödeyebileceği konuşuluyor.