LG Akıllı Telefon Satışları Düşerken Beyaz Eşya Yükselişe Geçti!

LG Akıllı Telefon Satışları Düşerken Beyaz Eşya Yükselişe Geçti! LG Akıllı Telefon Satışları Düşerken Beyaz Eşya Yükselişe Geçti! lg g3   n arka yan 2 500x500

LG firması tarafından bu yıla dair satış rakamları yeniden açıklandı. Üçüncü çeyrekte yer alan sonuçlar mobil alanında bir düşüşün yaşandığını gösteriyor.

Güney Kore‘nin Elektronik, Finans ve Petrokimya alanında öncü şirketlerinden olan LG’nin yayınladığı rakamlar mobil bölümün biraz düşüşte olduğunu gösterse de diğer bölümlerde artış olduğu göze çarpıyor. Toplam kazanç 11.8 milyar dolar olarak açıklanırken yükselen rakamların beyaz eşya ve ev eğlence sistemlerinde olduğu görülüyor.

Geçen yıla oranla yüzde yirmi üçlük bir gerileme yaşayan mobil alanda 2.3 milyar dolar gelir elde edildi. Kuzey Amerika bölgesinin ise satışlarda yüzde 14’lük bir artışa sahip olduğu belirtildi. Şirket tarafından toplamda 13,5 milyon akıllı telefon modeli piyasaya sürülmüştü.qn3u91x9glg-beyaz-esya3 LG Akıllı Telefon Satışları Düşerken Beyaz Eşya Yükselişe Geçti! LG Akıllı Telefon Satışları Düşerken Beyaz Eşya Yükselişe Geçti! QN3U91X9GLG BEYAZ E  YA3

LG’nin ev eğlence sistemleri için geliştirdiği ürünler ise 340.4 milyon dolarlık operasyon karı ile şirketin yüzünü güldürdü. Aynı zamanda ham madde fiyatlarının yükselmesi ve pazarda artan yatırımların kar durumlarını etkilemesi bekleniyor.

LG’nin Otomotiv Bileşenleri Bölümü ise satış oranlarında yüzde 41’lik bir artış sağlayarak şirketin kasasına 602.2 milyon dolarlık gelirin girmesini sağladı. Açıklanan rakamlar arasında operasyon giderleri de vardı ve bu da 14.5 milyon dolar olarak duyuruldu. Ar-Ge yatırımlarına önem veren LG bu konunun gelecekteki rakamları olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyor.

Beyaz eşya kısmına gelindiğinde ise Avrupa ve Asya pazarlarının öne çıktığı görülüyor. Geçtiğimiz yıla oranla yüzde 3’lük bir artış yakalayan Beyaz Eşya ve İklimlendirme Sistemleri şirketin yüzünü güldüren bölümler arasında yerini aldı.

İşletme geliri olarak LG önceki yıla nazaran yüzde 8 oranında kar marjı elde etti ve 305.9 milyon dolar kazanç sağladı. Bu da ilerleme anlamında yüzde 40’lık bir yükseliş sağladı. Şirketin Ortadoğu ve Afrika’nın yanı sıra Latin Amerika pazarlarındaki performansı da dikkat çekici.