Acer Swift 7 Dizüstü Bilgisayar Özellikleri

Acer Swift 7 Dizüstü Bilgisayar Özellikleri Acer Swift 7 Dizüstü Bilgisayar Özellikleri Swift7 gallery 04

Tayvan merkezli bilgisayar ve donanım üreticisi Acer son çıkardığı bilgisayar modeli Swift 7 ile dikkat çekiyor. Swift 7 adıyla piyasaya sürülen dizüstü bilgisayar modeline ait özellikler ve diğer detaylar haberimizde.

Hem iş hem de özel durumlarda yanında bilgisayar taşıması gereken kişiler için almayı düşündükleri modelin tasarımı ve özellikleri bir hayli önemlidir. Performans ve görünüm anlamında aranılan niteliklere sahip modellerden birisi Acer şirketinin geliştirdiği ve satışa sunduğu Swift 7 olabilir.

Acer Swift 7’nin özelliklerini incelediğimizde 13.3 inçlik ekran büyüklüğüne sahip olduğunu görüyoruz. Bunun yanı sıra IPS panelli ekranı Full HD çözünürlüğü kullanıcılara sunuyor. Klavye kısmında yüzeyin altın renginde olması cihaza farklı bir hava katmış. Aynı zamanda sağlam metalik yüzeye sahip bilgisayarın ağırlığı ise yalnızca 1 kilogram.

Acer Swift 7 Dizüstü Bilgisayar Özellikleri Acer Swift 7 Dizüstü Bilgisayar Özellikleri Swift7 gallery 03

Kullanıcılar açısından dizüstü bilgisayarlarda bulunan touchpad kısmı da önemlidir. Acer’de yeni modelinde bu alan için cömert davranmış ve geniş bir touchpad alanı sunmuş. Böylelikle tasarım olarak güzel bir değişikliğe imza atılmış. Tuş takımına dair söyleyebileceğimiz bir diğer detay ise arka aydınlatmaya sahip olmaması.

Acer Swift 7 modeli içerisinde 8 GB DDR3 belleği ve 256 GB SSD’ye yer verilmiş. Cihaz işlemcisiyle birlikte 1.30 GHz ve 3.60 GHz tavan frekans aralığında çalışıyor. Şirket tarafından verilen değerlerde pil süresinin 9 saate kadar çıkabildiğini görüyoruz.[ads2]

1976 yılında Tayvan merkezli olarak kurulan teknoloji şirketi dünyanın çeşitli yerlerindeki kullanıcılara cihazlarını ulaştırmayı sürdürüyor. Başlangıç olarak elektrik parçaları dağıtımı ve mikroişlemci teknolojilerine dair danışmanlığı tercih eden Acer daha sonra kendisine ait bilgisayar modellerini geliştirmeye ve piyasaya sürmeye başladı. Şimdilerde ise masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar, monitör gibi çeşitli alanlarda üretimlerine devam ediyor. Bundan sonraki süreçte rakiplerinin piyasaya sürdüğü cihazlara karşılık bilgisayar alanında yapacağı yeniliklerin sürmesini bekliyoruz.