LG UP %16’da Takılma Hatası Çözümü

LG UP hatası LG UP %16’da Takılma Hatası Çözümü LG UP %16’da Takılma Hatası Çözümü lg up kdz

LG daha önce çıkardığı ve kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen Flash Tool programından sonra yeni bir KDZ yükleme programı daha çıkardı. Bu program LG UP olarak isimlendiriliyor ve bir önceki program kadar beğeni sayısına ulaştı. Ancak kullanıcılar bu programı kullanırken bazı hatalar ile karşılaşıyor. Bu hataların başında ise LG UP %16 hatası geliyor. Yani yükleme sırasında %16 da takılı kalarak ilerleme göstermiyor. Ancak yapılacak bir kaç işlem sonrasında bu problem kolaylıkla ortadan kalkabiliyor.

LG UP %16 Takılma Hatasının Çözüm Yolları

Hata oluştuktan sonra kullanıcılar genellikle hatanın nereden kaynaklandığını bilemiyorlar. Öncelikle hatanın çözümü için programı silip tekrar yüklemenizi tavsiye ediyoruz. Bazen yükleme yaparken yanlış yada eksik dosya ile yüklenmesi durumunda LG UP %16 hatası ortaya çıkıyor. Ancak bizim vereceğimiz yöntem test edilerek başarılı sonuçlar verdiği görüldü. Bu hatadan kurtulmak için aşağıdaki adımları birebir ve doğru bir şekilde yapmaya özen gösterin;

LG UP Takılma Hatası LG UP %16’da Takılma Hatası Çözümü LG UP %16’da Takılma Hatası Çözümü lg up hatasi 1024x576

  • İlk olarak denetim masası ile programın DLL 8994 dosyasını bilgisayarınızdan kaldırın.
  • Aynı zamanda bilgisayarınızda yükle olan tüm LG Mobile driverlarını kaldırmanız gerekiyor.
  • Bu işlemleri yaparken LG UP dosyası ile DLL 8974 dosyasına zarar vermemeye dikkat edin, LG UP %16 takılma hatası çözülürken başka bir hataya sebep olmamanız gerekiyor.
  • Sonra kaldırılan bu 2 işlemi yeniden kurun ve bilgisayarımdan yerel disk C kısmına gelin,
  • Karşınıza çıkan Program Files x89 yada direkt olarak Program Files dosyasının içerisine girin,
  • Daha sonrasında ise LG Electronics, LG UP ve Model yollarını izleyin.
  • Son yaptığınız işlem sonrasında karşınıza çıkan DLL 8994 dosyasını silin.
  • Yaptığınız bu işlemin bu dosya için ilk yaptığınız işlemden farkı dosyaya ait tüm uzantıları silmeden sadece dosyanın manuel olarak silinmesi oluyor.
  • Daha sonrasında ise buradan gösterilen dosyayı indirerek sildiğiniz dosyanın yerine kurulumu gerçekleştirin.

Yine de işlemleri yaparken daha önceki DLL 8994 dosyasının bir yedeğini almanızda fayda bulunuyor. Yapacağınız tüm bu işlemler hatasız ve aynı sıra ile gerçekleşmesi halinde LG UP %16 takılma hatası ortadan kalkmış olacaktır. Bu şekilde KDZ yükleme aracınızı güvenle kullanmaya devam edebilirsiniz.