Türkiye’nin İlk Yüzer LNG Depolama Ve Yeniden Gazlaştırma Terminali Açıldı!

Akıllı Telefon Sektörünün Yeni Gözdesi: LG V20 İncelemesi!

Reina Saldırganı Yakalandı Son Dakika İşte Görüntüler

Dünyanın En Sessiz Odası

WhatsApp Snapchat Özellikleri İle Buluşacak!

Yazılım 7 Kasım 2016
630 Okundu

Snapchat‘te gördüğümüz uygulamalar Facebook’un bünyesine eklenmeye devam ediyor. Instagram ve Facebook’ta gördüğümüz yeniliklerin ardından sıra WhatsApp’ın durum güncellemelerine geldi.

Sosyal medya platformları arasında uzun süredir popülerliğini koruyan Snapchat ile Facebook arasında bir süredir sıkı bir rekabet söz konusu. Mark Zuckerberg yönetimindeki Facebook şirketi yüklü bir miktar karşılığında Snapchat’i satın almak istemiş ancak olumsuz yanıt almış, başarılı olamamıştı. Daha sonra Snapchat bünyesinde tanınan ve sevilen özelliklerin birçoğu Facebook ve Instagram gibi uygulamalara dahil edilmeye başlanmıştı. Messenger Day’in ardından özellikle Hikayeler aplikasyonu Instagram’da kullanıcılar tarafından sevilmişti.

facebook-will-use-your-data-if-you-lock-whatsapp-access-tech9world WhatsApp Snapchat Özellikleri İle Buluşacak!

Şimdi ise Whatsapp’ta benzer bir durum ortaya çıkacak. Üzerinde çalışılan projeye göre WhatsApp’ta bulunan sohbetler ve aramalar sekmelerine bir yenisi eklenecek ve istenilen kişilere fotoğraf ve video gönderilebilecek. Tabii bu özelliğin henüz test aşamasında olduğunu belirtelim. Yine de kullanıcılar açıcından farklı bir deneyim olacağını söyleyebiliriz. WhatsApp ekibinin üzerinde çalıştığı Status yani Durum özelliği beta sürümünde yer alıyor ancak erişim sağlayabilmek için cihazda root ya da jailbreak olması gerekiyor.

WhatsApp’a dahil edilecek yeniliğin detaylarına baktığımızda paylaşılacak görsellere tıpkı Snapchat’teki gibi emoji yada yazı eklenebileceğini görüyoruz. Bunun dışında videoları kaydettikten sonra üzerinde oynama yapmak mümkün olacak. Ve yine Snapchat’te olduğu gibi paylaşılan fotoğraf ve videolar bir gün boyunca kişilerin görebilmesi için duracak.

Bir süredir Snapchat ve Mark Zuckerberg arasındaki rekabet uygulamalardaki güncellemelerin sayısını artırmaya başlamıştı. Instagram ve Facebook’un ardından son olarak WhatsApp’ında bu kervana eklenmesiyle durum iyice farklı bir hal almaya başladı. Elbette şirketler arasında oluşan rekabetin kullanıcılara olumlu yansıdığı kesin. WhatsApp’a eklenecek Status özelliği ise bir süre sonra görücüye çıkabilir. Yayınlandığı zaman ne tür yorumlar alacağı merakla bekleniyor.

Yazar Hakkında
Profili Görüntüle

Sosyal Hizmetler öğrencisiyim. Teknoloji alanında uzun zamandır haber editörlüğü ile ilgileniyorum. Yazıların okuyucu adına faydalı olması için elimden geleni yapıyorum.

Yorumlar
Yukarı Çık
Sayfa da111 sorgu var. 2,949 saniyede yüklendi.