Yurtdışından Toptan Ürün Getirmek

Yurtdışından Toptan Ürün Getirmek yurtdışından toptan Ürün getirmek Yurtdışından Toptan Ürün Getirmek toptan satis

Merhaba değerli arkadaşlar, Yurtdışından Toptan Ürün Getirmek adlı makalemiz ile sizlerleyim. Yurtdışından alışveriş konularıma yoğun ilgileriniz için öncelikle çok teşekkür ederim. Yurtdışı alışveriş konularıma gerek ise mail adresime gönderilen ve en çok sorulan sorulardan birisi Yurtdışından Toptan Ürün Getirmek oldu. Bende bununla ilgili Türkiye GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI’na Bilgi edinme hakkımı kullanarak sizler adına soru sordum. Sağolsunlar bu hakkımızı hiç aksatmadan kullanmamızı sağlayabiliyorlar.

Kısa süre içerisinde GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI‘ mailime cevap verdi. Konuyu bitirdikten sonra konu altında GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI’nın Yurtdışından Toptan Ürün Getirmek için gerekli işlemleri anlattığı maili paylaşacağım.

Kısa ve özet bilgi olarak Yurtdışından Toptan Ürün Getirmek için prosedür diğer kargo ve basit alışverişlerden çok farklı. Burada kargonuz ticari bir amaç gözetmektedir. Yani arkadaşlar soruyor, 100 adet saat getirip vergisini ödeyip satabilir miyim? diye malesef arkadaşar vergisini dahi ödeyemiyorsunuz. Çünkü getirdiğiniz ürün İthalat Rejimi Hükümlerine giriyor ve çok farklı konulara, vergilere yükleniyor. Öncelikle böyle bir düşünceniz var ise mutlaka konuya dikkat edin ve uygulamaya koymayın. İthalat rejimleri ve ithalat için gerekli bilgi, belge ve dökümanları ilerleyen zamanlarda sizlerle paylaşacağım.

Yurtdışından Toptan Ürün Getirmek yurtdışından toptan Ürün getirmek Yurtdışından Toptan Ürün Getirmek toptan satis 300x234

Yurtdışından Toptan Ürün Getirmek

 

İthalat için neler gerekli, kimler ithalat yapabilir bunlar hakkında detaylı bilgileri farklı başlıklar altında ilerleyen zamanda yazacağım. Arkadaşlar sabretmeniz gerekiyor. Maillerde sürekli yeni konuların biran önce girilmesini istiyorsunuz. Ancak burada amacım sizlere yanlış saçma uydurma bilgiler vermek değil. Gerçek bilgileri vermek ve bunlara ulaşmak inanın çok zaman alıyor.

Yakında sizlere ithalat yapma konusunda basit ithalat yöntemlerini ve vergilerini anlatacağım.

 

 

İşte GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI’dan gelen mail.

T.C.
GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI
Gümrükler Genel Müdürlüğü

                                                            
Sayı:18723479/622.01/814****
Konu
:
Oğuzhan B…T – Ticari kargo
Sayın OĞUZHAN B*****T
(bozkurt@bilgedefteri.net)

İlgi : 21.05.2015 tarihli Bilgi Edinme başvurunuz.

İlgide kayıtlı başvurunuz incelenmiştir.

 

Diğer taraftan, dilekçenizde bahsi geçen eşyanın ticari miktar ve mahiyet arz etmesi sebebiyle, yürürlükte bulunan ithalat rejimi hükümlerine göre işlem tesis etmeniz gerekmekte olup prosedürün belirlenmesi, 2015 yılı için 31/12/2014 tarihli, 29222(3.Mükerrer) sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “İstatistik Pozisyonlarına Bölünmüş Türk Gümrük Tarife Cetveli”nde yer alan 12 haneli Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu (GTİP)’nun tespit edilmesiyle mümkün olacaktır.

Aynı konuda yapacağınız yazışmalarda yukarıda belirtilen tarih ve sayımızı mutlaka belirtiniz.

Yurtdışından Toptan Ürün Getirmek Hakkında Soru ve Görüşlerinizi Lütfen Yorum Olarak Belirtiniz.

 

Selametle…