Yurtdışından Telefon Sipariş Etmek

Yurtdışından Telefon Sipariş Etmek yurtdışından telefon sipariş etmek Yurtdışından Telefon Sipariş Etmek lojistik tasimacilik 746

Yurtdışından telefon sipariş etmek oldukça sorulan bir konu başlığıydı ve açıklanması gereken verilmesi gereken ipuçları mevcut bu konuda. Yurdışından telefon sipariş edebilir miyim, ya da etsem ne gibi sıkıntı çıkar türünden sorular takipçilerimiz tarafından oldukça çok soruldu. Onlara ışık tutacak bu makaleyi yazma gereği duydum.

Öncelikle belirtmek istiyorum yurtdışından telefon sipariş etmek kesinlikle yasaklanmıştır. Telefon girişine yolcu beraberinden başka hiçbir şekilde izin verilmemektedir. Tespit edilen kargolara ya el koyulmakta ya da iade edilmektedir. Aynı siparişin tekrar edilmesi durumunda cezai işlem uygulanabilir. Öncelikle gümrük meselelerinde herşey tamamen gümrük muayene memurunun insiyatifindedir. O ürünü ister geçirebilir, görmezden gelebilir isterse sizi geçmesi gereken bir pakette bile uğraştırabilir.

Telefon sipariş ederken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; satıcının daha önce türkiye’ye gönderi yapmış olmasıdır. Daha önce türkiye’ye gönderi yapmış ise gümrüğün nasıl işlediğini ve ürünün ne şekilde gönderildiğini çok iyi biliyordur. Telefon alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktadır. Yurtdışından telefon sipariş etmek denildiğinde altın kuralın bu olması gerekir. Satıcı eğer daha önce ülkeye telefon gönderdi ise korkmadan alınız %85 ihtimal ile sıkıntı çıkmayacaktır. Yurtdışından telefon sipariş etmek tamamen risk almaktır.

[ads2]

Arkadaşlardan en çok gelen soru hediye olarak gönderse olur mu? Posta ve kargo işlemlerinde artık hediye olayına itibar edilmemektedir. Ufak bir artısı olur mu evet tabii ki de olur ancak, ona güvenerek siparişte bulunmayınız. Daha önce ülkeye gönderi yapan satıcıyı bulduktan sonra; satıcıda aslında ülkeye gönderdi ise biliyordur ama satıcıya söylemekte ve hatırlatmakta yeri var, paket olabildiğine ufak olmalı, kargolama şekli bir telefon olduğunu belli etmemeli ve ürün mümkün olduğu kadar başka kutulara konulmalı ve telefon ile alakası olmayan içerik olduğu belirtilmelidir. Ve arkadaşlar mümkün olduğu kadar yanında fazla zırzavat almayalım. Yani bırakın şarj aleti olmasın yada yanında kılıf olmasın paketi büyütmesin 800 – 900 TL aşağı fiyatla telefon almışsınız, bir şarj aletinden vazgeçelim.

 

[ads2]
Eğer yukarıda belirttiğimi uygularsanız %91 ihtimal ile ürününüz elinize ulaşacaktır. Eğer talebiniz olursa benim alışveriş yaptığım ve sıkıntı yaşamayacağınız satıcıları forum.bilgedefteri.net adresimizden takipçilerimiz ile paylaşacağım.

Selametle…

[ads1]
Yurtdışından Telefon Sipariş Etmek yurtdışından telefon sipariş etmek Yurtdışından Telefon Sipariş Etmek lojistik tasimacilik 746 300x195

Yurtdışından Telefon Sipariş Etmek