Yeni iPhone’da Dikey Çift Objektifli Kamera Olabilir!

yeni iphone'da dikey Çift objektifli kamera olabilir! Yeni iPhone’da Dikey Çift Objektifli Kamera Olabilir! iphone 6splus colors

iPhone 7 ve 7 Plus piyasaya çıkalı henüz fazla bir zaman olmamışken yeni iPhone modeli hakkındaki iddialar her gün bir yenisi ekleniyor. Telefona yönelik merak artarken son gelen haber şirketin dikey çift objektifli kamera üzerinde çalıştığına yönelik iddiaları içeriyor.

Gelecek yıl için umutla beklenen iPhone modelinin isminin 7S’mi yoksa 8 mi olacağı dahi henüz belli değilken cihazın özelliklerine dair yorumlar gelmeye devam ediyor. Techradar.com sitesinin haberine göre Apple’ın çift objektifli kamera ve 5 inçlik ekran için hazırlıklarını sürdürdüğüne yönelik kaynaklardan konuyla ilgili ihtimaller sızdırılıyor.

Görünüşe bakılırsa çeşitli yapılandırmalar ve özellikler üzerine çalışmalar sürdürülüyor ve dikey kamera tasarımı, kamera yapılandırması ile pil boyutu hakkında kafalarda oluşan soru işaretlerine yenileri ekleniyor.

12292-6015-9721-1616-140626-iphone5s5c-l-l yeni iphone'da dikey Çift objektifli kamera olabilir! Yeni iPhone’da Dikey Çift Objektifli Kamera Olabilir! 12292 6015 9721 1616 140626 iPhone5s5c l l

(görseller temsilidir)

Yeni iPhone modelinin gelecek yıl Apple’ın cihazları arasına katılması bekleniyor. Piyasanın da merakla beklediği bir ürün haline gelen yeni iPhone için dikey çift objektifli kamera iddiası ortaya atıldı ancak henüz bu kameranın nasıl çalışacağı ya da ilaveten hangi ek özellikleri içerisinde barındıracağına yönelik bilgi bulunmuyor.[ads2]

Telefonun ismi de ayrı bir merak konusu olurken Cupertino merkezli teknoloji şirketinin yeni iPhone modelleri için OLED ekran üzerinde durduğu konuşuluyor. Bir süredir gündemi meşgul eden bu konu Samsung’u da ilgilendiriyor. Zira OLED ekran konusunda ismini duyurmayı başaran Güney Koreli şirketin Apple ile anlaşması durumunda yeterli kapasiteye sahip olduğu söyleniyor.

Daha önceki haberimizde paylaştığımız gibi LCD’ye alternatif olarak üretilen OLED ekranlar az enerji harcaması ile dikkat çekiyor. Samsung ve OLED ekran bir arada sıkça anılırken diğer şirketlerde konuya olan ilgilerini belli etmeye başladı. En son Apple’ın adı OLED ile beraber geçerken ilerleyen zamanlarda hem ekran hem de kamera konusunda net bilgilerin gelmesini umuyoruz. Gelişmeleri yakından takip etmeye ve buradan sizlere duyurmaya devam edeceğiz.