Yahoo Kime Satıldı?

Yahoo Kime Satıldı? Yahoo Kime Satıldı? image1 3 930x698

Bir süre önce çıkan haberler Yahoo’nun işlerinin karıştığını gösteriyordu. Her türlü girişime rağmen mevcut durumu değiştiremeyen şirketin satılacağı söylentileri gündeme düşmüştü. Ve beklenen haber nihayet geldi, Yahoo yaklaşık 5 milyar dolar karşılığında Amerikalı servis sağlayıcı Verizon bünyesine katıldı.

Verizon dünya çapındaki büyük şirketler arasında yer alıyor. Daha önceki süreçte kendini geliştirmek için satın alma işlemlerinde bulunan ünlü firma son olarak Yahoo ile ilgilenmeye başladı ve istediğini elde etti, arama motorunun sahibi oldu.

Satın alma işleminin detaylarına gelecek olursak, belirtmemiz gerekiyor ki Amerikalı merkezli Verizon Yahoo şirketinin isim haklarına değil yalnızca internet servislerine dair girişimde bulundu. Hisse olarak da yüzde 20’lik bir oranı bünyesine kattı. Verizon cephesinden gelen haberler şirketin büyüme politikalarına Yahoo’nun büyük bir katkı yapacağı yönünde. Mobil medya alanında ilerlemek isteyen Amerikanın önde gelen ismi bu anlamda önemli bir kitleye hitap eden Yahoo ile adını daha fazla duyurmayı planlıyor.

how-to-retrieve-deleted-emails-from-yahoo Yahoo Kime Satıldı? Yahoo Kime Satıldı? how to retrieve deleted emails from yahoo

Yahoo için teklif veren ilk şirket Verizon değil. Bundan birkaç yıl önce Microsoft yüksek bir ücret karşılığında sitenin hisselerine ve sahip olduğu tüm haklara talip olmuştu. Ancak arama motoru bu öneriye sıcak bakmamış, satın alma işlemi gerçekleşmemişti.

Arama motorları arasında hatırı sayılır bir üne kavuşan Yahoo’nun yönetim kurulu başkanından konuya ilişkin açıklamalar geldi. Marissa Mayer konuşmasında Yahoo’nun internet alanında büyük bir devrime imza attığını, arama motorlarının değerinin kendileri sayesinde oluştuğunu söyledi. Mayer sözlerini internet üzerinden yapılan e-posta ve daha birçok işlemin öncülüğünü de yaptıklarını belirterek sonlandırdı.

Microsoft’un teklifini kabul etmeyen Yahoo internet servisleri Amerikalı ünlü şirket Verizon’a satıldı. Atılan imzaların ardından bundan sonraki süreçte Yahoo’nun Verizon’a nasıl katkı sağlayacağı merak ediliyor.