Xiaomi’nin Gelecek Planları!

Xiaomi'nin Gelecek Planları! Xiaomi’nin Gelecek Planları! gsmarena 002

Çin’in önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olan Xiaomi yeni bir şeyler planlıyor gibi görünüyor. Gelen haberler şirketin önemli bir tanıtımın arifesinde olduğu yönünde.

Xiaomi son zamanlarda gerek bilgisayar gerekse akıllı telefon alanında oldukça başarılı işlere imza atarak adını duyurdu. Stratejilerini daha da büyüme yönünde belirleyen şirketin bu anlamda yeni adımlar atacağı günler yakın.

Her ne kadar piyasada Samsung ve Apple kadar tercih ediliyor olmasa bile yine de başlangıç için bir hayli iyi işlere imza attılar. Gelecek yıl içinde hedeflerini büyüterek yollarına devam etmek istiyorlar.

Şirket hakkında söylenenlerden bir tanesi Ocak ayında düzenlenmesi beklenen Tüketici Elektroniği Fuarı’na katılacağı oldu. Hatta orada birde dünya çapında kullanılacak bir ürünün tanıtımını yapabileceği de iddia edildi.

xiaomi_redmi_note Xiaomi'nin Gelecek Planları! Xiaomi’nin Gelecek Planları! Xiaomi Redmi Note 1024x682

Air 12 ve Xiaomi Mi5 gibi ürünlerle bir dönem piyasayı hareketlendiren Xiaomi’nin dünya çapında yaygınlaşabilmek için yeni hamlelere ihtiyaç duyduğu konuşuluyor. Geliştirilen cihazların birçok ülkede satışta olmaması şirket adına bir eksi olarak yorumlandığından yakın zamanda bunun için projelerin gerçekleştirileceği düşünülüyor.

Xiaomi için küresel pazara girmek oldukça önemli. Böylelikle güçlü rakipleri ile aynı alanda daha fazla rekabet etme şansı doğacak. En iyi zamanı kollayan şirket ürünlerini global piyasaya sürmenin yollarını arıyor.

Şirketin ürün yelpazesinde akıllı telefonlardan dizüstü bilgisayarlara dek pek çok cihaza yer veriyor. İddialar ise bunların arasına farklı bir şeylerin daha katılacağı yönünde. Yüksek performanslı cihazları uygun fiyata satmayı devam ettirdiği müddetçe Xiaomi’nin önümüzdeki süreçte büyük bir isme ve güçlü bir rakibe dönüşeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Apple’ın iPhone 7 ile gündemde olduğu, Samsung’un yeni projeler üzerinde çalışmaya devam ettiği günlerde Çinli teknoloji şirketi Xiaomi’nin ne tür projelerle sahnelere döneceği merak konusu.

Kaynak:Techradar