Xiaomi Pinecone işlemci detayları sızdırıldı

Xiaomi Pinecone işlemci detayları sızdırıldı Xiaomi Pinecone işlemci detayları sızdırıldı xiaomi pinecone

Xiaomi Pinecone işlemci detayları sızdırıldı

Xiaomi, Pinecone serisi işlemciye ait yeni bilgiler sızmaya devam ediyor. İşlemcinin teknik özelliklerine ve lansman tarihine ait yeni bilgiler bugün ünlü teknoloji sitelerinde yer buldu. İki farklı modelde üretilecek olan Xiaomi Pinecone, kullanıcılara ne gibi özellikler sunacak gelin hep birlikte bakalım?

Kısa süre önce üretileceği duyurulan Xiaomi Pinecone işlemcisi hakkında bugün sızdırılan bilgilerde, işlemcinin çıkış tarihi ve işlemciye ait teknik bilgiler yer aldı.

Xiaomi Pinecone İşlemci Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Xiaomi’nin Pinecone adını verdiği ve bizzat kendi ürettiği işlemcileri 28 Şubat tarihinde Çin’in başkenti Pekin’de tanıtacak.

Çin merkezli telefon üreticisi Xiaomi’nin kendi üretimi işlemciler ile birlikte Xiaomi Mi 5C ile birlikte sürpriz bir şekilde duyurabilir. Xiaomi Mi 5C model akıllı telefon ile duyurması sürpriz olmayacaktır.

Xiaomi Pinecone iki farklı modelde üretilecek. Pinecone V670 ve Pinecone V970 model isimleriyle üretilecek. Xiaomin Pinecone’un iki farklı versiyonu da sekiz çekirdeğe sahip.

Xiaomi Pinecone V670 işlemci, sekiz çekirdekli ve iki farklı işlemciden oluşuyor. Saat hızları belirtilmeyen 4 adet büyük Cortex A53 işlemci ve 4 adet küçük Cortex A53 işlemcilerden oluşuyor. Grafik yongası olarak ise 800 MHz frekans hızına sahip Mali-T860 MP4 yer alıyor. Bu işlemci 28 nm üretim sürecinde hazırlanmış.

Xiaomi Pinecone V970 işlemci tarafına gelecek olursak, 2017 yılı son çeyreğinde pazara sunulacak. Diğer versiyon gibi bu işlemci de sekiz çekirdeğe sahip olacak. Bu serinin küçük olan işlemcisi 2.0 GHz frekans hızına ve büyük çekirdek işlemcisi ise 2.7 GHz frekans hızına sahip. Grafik yongası kısmında ise daha güncel bir model kullanılmış. Mali G71 MP12 model grafik yongası mevcut. Bu işlemci 900 MHz frekans hızına sahip ve 12 çekirdek grafik yongası ile üst düzey bir performans hedefleniyor.