Whatsapp’ta Yenilik Bitmek Bilmiyor

whatsapp'ta yenilik bitmek bilmiyor Whatsapp’ta Yenilik Bitmek Bilmiyor whatsappp

Whatsapp’ta yenilik bitmek bilmiyor. Whatsapp’a gelen yeni bir özellik sayesinde yazışma kayıtlarınız, her türlü hesap bilgileriniz artık güvende… Whatsapp yeni uygulamayla artık size daha güvenli bir iletişim ortamını sunuyor.

AYARLARI DEĞİŞTİRMEDEN ASLA !

Lakin tek bir koşul var. Bu ayarı değiştirmeniz gerekiyor! İşte Whatsapp’ın milyonlarca kullanıcısı için yayınladığı yeni özelliği !

Whatsapp’ta bugünden itibaren kullanıcılara sunulan yeni bir özellik, iki adımlı doğrulama imkanını sunuyor. Kullanıcılar önce Ayarlar>Hesap>İki adımlı doğrulama>Aktive et seçeneğine girmesi gerekiyor. (Bu ayarı göremiyorsanız, henüz güncelleme telefonunuza gelmemiş demektir, daha sonra yeniden deneyin!)

Daha sonra uygulama sizden bir e-posta adresi ve 6 haneli rakamlardan oluşan şifre talep edecek. E-posta adresinizi vermek mecburiyetinde  değilsiniz; ama şunu da söylemek gerekiyor. Oluşturduğunuz şifreyi unutmanız halinde işiniz hiç de kolay değil. Kurtarma işlemini gerçekten çok zor. Kullanıcıların bunu bilmesi gerekiyor ve dolayısıyla dikkatli olması da gerekiyor.

AYAR SONRASI KİMSE ŞİFRENİZİ GİREMEYECEK

Ayarı yaptığınızda artık hiç kimse Whatsapp hesabınıza şifrenizi bilmeden giremeyecek ve başka bir telefonda Whatsapp hesabınızı kullanamayacak.

Durun daha bitmedi!  İşte bir bomba daha… 1 milyardan fazla  abonesi bulunan Whatsapp’a kimsenin aslında düşünmediği hatta beklemediği bir nitelik daha geliyor. Artık mesajları attığınız vakit hemen hemen sonra bakın ne olacak?[ads2]

Söz konusu özellik sayesinde WhatsApp, kullanıcıların konumlarının mesajlaştığı kişiler tarafından görülmesine imkan sağlayacak. Yani araya kimse giremeyecek. Göremeyecek.

Whatsapp’ın Android ve iOS için geliştirilen, sırasıyla 2.16.399 ve 2.17.3.28 nolu beta sürümlerinde karşılaşılan bu özelliklerden ilkinin adı, bildirimi geri alma olarak adlandırılıyor.

Çoğumuzun başına gelen ve “keşke o mesajı gitmeden geri alabilseydim” dedirten türden olaylar artık tarihe karışıyor. Yani atılan mesaj artık pişmanlık getirmeyecek.

WhatsApp’ın bu yeni sürümüyle beraber eğer gönderdiğimiz ileti karşı taraftaki kişiye ulaşmadıysa (çift tik olmadıysa), geri almamız artık mümkün olabilecek.