25’li Tornavida Seti YENİDEN 1.99$ l Gearbest TÜRKİYE Kaçırma

Bilgedefteri Fiziksel Bitcoin Çekilişi (Hatıra Para)

Elektrikli Makyaj Temizleme Aleti İncelemesi (Çinden Alındı)

GearBest’ten Aldığım KZ ZSR Hybrid HiFi Kulaklık İnceleme

WhatsApp Yenileniyor!

Mobil 24 Temmuz 2016
2274 Okundu

Mesajlaşma servisleri arasındaki yerini her geçen gün sağlamlaştıran Whatsapp yenilikler ile gelmeye devam ediyor. Haberler doğrultusunda yakın bir tarihte iki yeni özelliğin ekleneceğini söyleyebiliriz.

Whatsapp kullanıcı sayısıyla dudak uçuklatan uygulamalardan biri. Facebook şirketinin 2014 yılında 20 milyar dolara satın alarak bünyesine kattığı Whatsapp bu yılın şubat ayı itibariyle 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip olarak rekor kırdı. Bu büyük gelişmenin ardında Facebook’a dâhil olmasıyla beraber reklam almaması yer alıyor.

Uygulamaya dâhil olan birçok yenilikle yakın zamanda tanışmıştık. Kullanıcılara daha verimli bir hizmet sunabilmek için hem de güvenliğin iyi bir noktaya ulaşabilmesi adına çalışmalara hız verildi. Son güncellemelerle beraber WhatsAppa’a katılan yenilikler sesli arama özelliği, Office dosyaların gönderimi ve yine ZIP dosyaların paylaşımı şeklinde sıralanabilir. Tüm bunlar kullanıcılar tarafından beğeniyle karşılandı.

whatsapp-324x160 WhatsApp Yenileniyor!

Geçtiğimiz günlerde Whatsapp’ı güncelleyen kullanıcılar mesajlaşma için uygulamaya girdiklerinde güvenlik adına başlatılan uçtan uca şifreleme sistemiyle karşılaştılar. Uçtan uca şifreleme sisteminde tüm konuşmalar gizli tutularak üçüncü bir kişi tarafından okunması engelleniyor. Uygulama bu gelişmenin ardından şimdide iki aşamalı kimlik doğrulama sistemine geçmenin hazırlığını yapıyor.

2.16.189 numaralı sürüm Android Whatsapp Beta uygulamasına geldi. Beta uygulamasına sahip olanlar güncellemeyi indirerek iki yeni özelliği deneme şansına sahip.

Anlık mesajlaşma servisi olarak hizmet veren WhatsApp’ın aktif bir şekilde kullanımını geliştirmek adına eklenecek olan özellikler sesli aramayı iyileştirmeyi amaçlıyor. Bunlardan birisi WhatsApp aramasında karşı tarafa ulaşılamaması durumunda ekranda “geri ara” uyarısına sahip olacak. Böylelikle hızlı bir şekilde aramaya geri dönülebilecek.

İkinci özellik ise kullanıcıların arayıp ulaşamadığı kişiye sesli mesaj göndermesini sağlayacak olan “sesli mesaj kaydet” uyarısı. Ekranda belirecek olan uyarı ile karşı tarafa hızlı bir şekilde sesli mesaj göndermek mümkün olacak.
Yazar Hakkında

Sosyal Hizmetler öğrencisiyim. Teknoloji alanında uzun zamandır haber editörlüğü ile ilgileniyorum. Yazıların okuyucu adına faydalı olması için elimden geleni yapıyorum.

Benzer İçerikler
Yorumlar
Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...