WhatsApp Status güncellemesi

WhatsApp Status güncellemesi WhatsApp Status güncellemesi whatsapp

WhatsApp Status güncellemesi 

Snapchat çıktı mertlik bozuldu desek sanırım doğru söylemiş oluruz. Önce İnstagram Snapchat’e benzeme çalışmalarını başlatmıştı. Ardından bu konuda Facebook bir adım atmıştı. Bu uğurda son olarak çalışma yapan uygulamada Whatsapp oldu. Whatsapp, Snapchat hikayelerini bugün itibariyle kendi uygulamasına yerleştirdi. Şaşırdık mı? Tabi ki de hayır. Bize göre Snapchat kurbanları kervanına katıldılar. İlerleyen dönemlerde neler olacak hep birlikte göreceğiz.

Bugün Whatsapp’a gelen güncelleme ile birlikte Whatsapp’ta, Snapchat kurbanları kervanına katılmış oldu. Zira Facebook’un sahibi olduğu uygulamalar Snapchat kurbanı olmaya devam ediyor. Gelen güncelleme ile birlikte Whatsapp Status bölümü yani durumlarınızı yazdığınız bölüme eskiden sadece düz yazı ve emoji ekleyebiliyorduk. Şimdi ise durum bölümüne fotoğraflar ve yazılar ekleyebileceğiz. Snapchat ile alakası ne derseniz, bu bölüme ekleyeceğiniz fotoğraf ve videolar süreli olarak karşınıza çıkacak.

Peki Nedir Bu Whatsapp Status yada Whatsapp Durum?

Whatsapp Status, yeni gelen Whatsapp güncellemesi ile birlikte geliyor. Whatsapp Status’un birkaç özelliğinden bahsedelim. Önce gelen güncellemeninin tüm dünya kullanıcıları için geçerli olduğunu hatırlatalım. Whatsapp’ınızı güncelledikten sonra Whatsapp Ayarlar bölümüne göz atmanız gerekiyor. Whatsapp Status ile ilgili bilgiler bu bölümde yer alıyor.

Whatsapp Status yada Snapchat hikaye özentisi bölümü, tam olarak benzemese bile birçok açıdan aynı duruyor. Whatsapp Status bölümüne çeşitli emojiler, fotoğraflar, gifler, videolar veya çizimli görseller ekleyebiliyorsunuz. Böyle bir durum güncellemesi yayınladığınızda bu güncelleme 24 saat boyunca profilinizde görüntülenebilir olacak. Süre dolduğunda ise İnstagram veya Snapchat’teki gibi kaybolup gidecek. Ayrıca Whatsapp Status bölümü diğer uygulamalardakinin aksine görüldü sayacına da sahip olarak geliyor. Bu sayede gönderinizi kim gördü kaç kişi gördü bunu bilebileceksiniz. Bu sayede de görmeyenlerden hesap sorabilirsiniz..[ads2]