En İyi Casus Reklam Virüsü Temizleme

Bilgisayar CD’yi Okumuyor Sorununa Çözüm

Ubuntu ‘’.deb’’ Uzantılı Dosyalar Yükleme Sorunu

Windows 10 Misafir Girişi Yetki Sorunları

WhatsApp Desteğini Çekiyor!

Mobil 6 Ocak 2017
836 Okundu

Anlık mesajlaşma uygulamaları cihazlara en çok indirilen programlar arasında yer alıyor. Kullanıcıların günlük hayatta sıklıkla tercih ettiği isimlerden biri olan WhatsApp ise üzücü bir haberle gündemde. Uygulama bundan böyle bazı cihazlardan desteğini çekecek. Peki, hangi modeller uygulamadan mahrum kalacak?

Mobil internet kullanımı yaygınlaşıyor, teknoloji akıllı telefon ve tabletlerin gelişiminde büyük rol oynuyor derken uygulama ve programlarda günden güne hayatımıza yerleşiyor. Kuşkusuz bunların başında anlık mesajlaşma için kullandıklarımız geliyor. En popüler isimlerden WhatsApp yeniliklerin yanı sıra eski modellere ilişkin kararlarla da gündeme geliyor. Son olarak bazı telefonlardan desteğini çekeceği öğrenildi.

Sabah.com.tr‘de yayınlanan haberde bundan sonra WhatsApp anlık mesajlaşma uygulaması iPhone 3G ve bazı Android telefonlarda kullanılamayacağı yer aldı. Android 2.2 sürümü ve aşağısı, iPhone 3GS ile iOS 6 ve aşağısı ile Windows Phone 7 ile çalışan telefonlardan WhatsApp desteği çekilecek.

image WhatsApp Desteğini Çekiyor!

BlackBerry ve Nokia firmaları için farklı bir yol izlenecek. BlackBerry OS, BlackBerry 10, Nokia S40 ile Nokia Symbian S60 işletim sistemi ile çalışan modellerde de WhatsApp kullanılamayacağı açıklanırken bu isimlere 30 Ocak 2017’ye kadar süre tanındı. Verilen tarihten itibaren uygulama bu modellerde de yer almayacak.

Milyonlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp’ın bazı telefonlardan desteğini çekmesinin ardındaki sebep eski işletim sistemlerinden doğabilecek açık riskinin ortadan kaldırılması olarak gösteriliyor.

WhatsApp cephesinde başka gelişmelerde yaşanıyor. Snapchat ile tanınan ve daha sonra Instagram kullanıcıları ile buluşan Hikayeler özelliği artık WhatsApp’ta da yer alacak. “Status” adı verilecek özellik ile anlık mesajlaşma uygulamasını tercih edenler 24 saat içerisinde kaybolan fotoğraf gönderilerini paylaşabilecek. Gönderilerin üzerine emoji ya da yazı eklemekte mümkün olacak.

WhatsApp için adı geçen bir diğer özellik ise çizim üzerine. İsteyenler artık fotoğraf ve videoların üzerine çizim yapabilecek.

Yazar Hakkında
Profili Görüntüle

Sosyal Hizmetler öğrencisiyim. Teknoloji alanında uzun zamandır haber editörlüğü ile ilgileniyorum. Yazıların okuyucu adına faydalı olması için elimden geleni yapıyorum.

Benzer İçerikler
Yorumlar
Yukarı Çık
Sayfa da111 sorgu var. 0,815 saniyede yüklendi.