Ufo Mu Yağlı Radyatör Mü ?

ufo mu yağlı radyatör mü Ufo Mu Yağlı Radyatör Mü ? 446 fakir rf 11 turbo plus 2900w 11 dilim fanli yagli radyator 106202

Merhabalar kış aylarında aynı derdi paylaşan insanlar, Ufo Mu Yağlı Radyatör Mü ? Kış yaklaşırken Google sorulan büyük soruların arasında yer almakta. Bende sizlerden biriyim 🙂 yani birkaç hafta öncesine kadar bence onlarca, yüzlerce sayfa gezerek Ufo mu yoksa yağlı radyatör mü tavsiye edersiniz araştırmaları yapmış biriyim.

Bu tecrübelerimden yola çıkarak sizi bilgilendirmek istedim. Malum kış kapıya dayandı ve ısınma sorunu yaşayan evlerin ya da insanların en çok ihtiyacı olan şey ısıtıcıdır. Doğru ve özellikle az yakan ısıtıcıyı bulmak için büyük mücadele vermek lazım. Ancak şuan bu yazıyı okuyorsanız sakin olun, arayış son buldu çünkü ben sizin yerinize araştırdım ve size hazır bilgiyi sunuyorum toparlanın.

Ufo Mu Az Yakar Yağlı Radyatör Mü ? Az Yakan Isıtıcılar

Arkadaşlar öncelikle ufo az yakar, yağlı radyatör daha az yakar gibi bir kavram aramak oldukça saçmaymış onu öğrendim. Hangisi az yakar diye boşa aramayın. Hangi ısıtıcı kaç Watt gücünde ise o kadar elektrik harcıyor. Yani en basit şekilde 1800 Watt Ufo’da 1800 Watt yağlı radyatörde aynı enerjiyi tüketiyor. Burada az yakmayı etkileyen sadece birkaç püf noktası var.

Zaten mantık olarak da bakıldığında 1800 Watt elektrik ihtiyacı duyan Ufo’nun da Yağlı Radyatör’ün de aynı enerjiyi harcaması gerekir.

UFO VE YAĞLI RADYATÖRÜN ARTILARI VE EKSİLERİ

UFO: Anında ısınma sağlamaktadır. Bir odayı Yağlı Radyatör’den çok daha hızlı ısıtmaktadır. Ancak soğutması da ısıtması kadar hızlıdır. Herhangi bir ısı depolayamadığı için UFO kapandıktan sonra anında soğuma geri başlar.

Yağlı Radyatör: Ufo’ya göre odayı daha geç ısıtır ve daha geç soğutur. İçerisinde barındırdığı özellikli yağ sayesinde kapandıktan sonra içerisindeki ısıyı bir müddet koruyabilmektedir. Bu özelliği sayesinde ufo gibi odayı anında soğutmak yerine yavaş yavaş soğumasını sağlar.

Peki Ya Hangisi Daha Az Elektrik Harcar

Yağlı Radyatörler, UFO’lara göre daha az elektrik harcamaktadır. Radyatörün daha az yakmasının sebebi ise; içerisinde barındırdığı yağdan dolayı ısısını bir müddet korumasıdır. Isısını belirli bir süre muhafaza edeceğinden dolayı gün içerisinde UFO’dan çok daha az çalışacaktır, yani daha az termostat sayesinde kapat-aç yapacaktır.

ufo mu yağlı radyatör mü Ufo Mu Yağlı Radyatör Mü ? elektrikli isiticilar

Ufo Mu Yağlı Radyatör Mü ?

UFO VE YAĞLI RADYATÖR ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

UFO’nun ya da yağlı radyatörün daha az elektrik harcamasını istiyorsanız alacağınız ufo ya da yağlı radyatörde kesinlikle TERMOSTAT bulunmalıdır. İkinci öncelik ise bir FAN‘A sahip olmalıdır.

Bunların dışında ise tabii ki malzeme kalitesidir. Aslında ufo markalarının arasında fiyat farkının olmasının en büyük sebebidir. Malzeme kalitesi olursa bir müddet sonra kendi ısısından eriyebilir. Bu da devrilmelere yol açar.

İyi Hoş Anlatıyorsun Yazar’da Peki Sen Ne Aldın Sorusunu Duyuyorum

Arkadaşlar yukarıda da belirttiğim tüm özellikleri içeren bir Yağlı Radyatör aldım. Uzun araştırmalarım sonucu en az yakanın yağlı radyatör olduğuna kanaat getirdim.

Aldığım yağlı radyatör Hem Termostatlı, Hem Zaman Ayarlı Hem de Fanlı.

Çünkü yağlı radyatör ısıyı bir müddet bünyesinde barındırıyor, bu sayede kendini daha az kapat aç yapıyor. Zamanlayıcısı sayesinde istediğim süre kadar mola verip tekrar çalışabiliyor. Fan sayesinde ısının odaya daha çabuk dağılmasını sağlıyor.

Ben BU ÜRÜNÜ ALDIM (TIKLA). Ürünü odamda kullanmaya başladım. Ürün dediğim gibi ufodan daha geç ısıtıyor. 15 dakika falan sürüyor ısıyı hissetmeniz. Ancak ufodan çok daha güzel bir ısınma sağlıyor, kalorifer gibi çok güzel ısı yayıyor. Fanı oldukça az sesli. Ürünün malzeme kalitesi çok iyi ve fiyatı gerçekten çok uygun. Şuan için elektrik faturası gelmedi ancak geldiğinde sizlerle faturayı da paylaşacağım ve ben 1 haftadır çok memnunum.

Umarım ürününün reklamını yaptığım satıcıda okur yazıyı ve bana bir ürün hediye eder 😀

Doğalgaz Tasarruf Yöntemleri Yazımız İçin Tıklayınız

Selametle…