Twitter’a Paylaşımları Düzeltme Seçeneği Geliyor!

twitter'a paylaşımları düzeltme seçeneği geliyor! Twitter’a Paylaşımları Düzeltme Seçeneği Geliyor! Twitter Unveils App Install Engagement Ads New Click Pricing

Sosyal paylaşım siteleri arasındaki en popüler isimlerden biri olan Twitter çok yakında sürpriz bir yenilikle kullanıcılarının karşısına çıkabilir. Uzun zamandır hesabı olanlar tarafından talep edilen o özelliğe dair detaylar haberimizde.

Mikro blog sitesi olarak hizmet veren Twitter diğer sosyal ağlardan bazılarında bulunan bir özelliği yakında kendi bünyesine taşıyabilir. 2017 yılı bu anlamda Twitter için yeniliklere kapısını aralıyor diyebiliriz.

Bilindiği gibi sosyal medya devi Facebook’un yapılan paylaşımlara özel sunduğu bir düzeltme seçeneği var. Böylelikle kullanıcılar istedikleri gibi paylaşım üzerinde değişiklik yapabiliyor. Ancak Twitter’da bu tür bir işleme izin verilmiyor. En azından şimdilik.

Twitter cephesi bu duruma yakında son verebilir zira işaretler o yönde. Twitter’da CEO görevini yürüten Jack Dorsey, geçtiğimiz günlerde kendi kişisel hesabı üzerinden bir soru yöneltti. Kullanıcıların platform üzerinde hangi değişiklikleri görmek istediklerini soran Dorsey’in aldığı cevapların çoğu tweet’leri düzenleme özelliği ile ilgiliydi. Bunun üzerinde CEO’dan konuya dair bir açıklama geldi.

mobile-twitter-1024x440 twitter'a paylaşımları düzeltme seçeneği geliyor! Twitter’a Paylaşımları Düzeltme Seçeneği Geliyor! mobile twitter 1024x440 1024x440

Gelen istekleri okuyan ve değerlendiren Jack Dorsey, yaptığı paylaşımlar üzerinden verdiği mesajda konuya ılımlı bir şekilde yaklaştığını gösterdi. Dorsey’e göre yapılan bir hatanın o an düzeltilmesi ile herhangi bir zamanda düzeltme yapmak farklı şeyler. Yapılan bu açıklamadan çıkarılan sonuç ise bahsi geçen özelliğin 2017 yılı ile beraber Twitter bünyesine dahil edileceği oldu.

Sosyal platforma eklenecek özelliğin anlık hataların düzeltilmesine ilişkin olacağı yönünde tahminler yapılırken, zaman kısıtlaması olacağına ilişkin detaylardan da bahsediliyor.

Son zamanlarda yayınladığı güncellemeler ile kullanıcıların karşısına çıkan sosyal paylaşım sitesi Twitter’ın 2017 için planları şimdiden merak konusu. Ama kullanıcılar tarafından en fazla istenen özelliğin tweet düzenleme olduğu artık aşikar. Bakalım şirket cephesinden yeniliğe dair haberler ne zaman gelecek, bekleyip göreceğiz.

 

Kaynak:Ntv.com.tr[ads2]