Sony Xperia XA2 sızdırıldı!

Sony Xperia XA2 sızdırıldı! Sony Xperia XA2 sızdırıldı! xperia xa 2 sdn 2 1487334084

Sony Xperia XA2 yine sızdırıldı!

Sony’nin yeni telefonu Xperia XA2 için yeni görüntüleri sızdırıldı. MWC 2017’de duyurulması beklenen Xperia XA2 için bu sefer yepyeni bir bilgi yayınlandı. Sony’nin yeni akıllı telefonunun MWC 17’de tanıtılması beklenirken, bugün sızdırılan yeni bilgiler bir anda ortamı değiştirdi. Malum bu akıllı telefonun kendisinin de MWC 17’de duyurulması bekleniyordu.

Xperia XZ’nin peşinden gitmesi beklenen Xperia XA2, FFC onaylı bir telefon. Yani Federal İletişim Kurumu tarafından onay almış bir telefon. Böylelikle Xperia XA2 duyurulmadan resmen onaylanmış oldu.

Henüz ismi yüzde yüz net olmasa da Sony Xperia XA2 ismiyle duyurulması bekleniyor. Xperia XA2, Media Tek Helio P20 işlemcisi kullanılacağı söyleniyor. Xperia XA2’nin ekran boyutları ise 5.2 inç şeklinde olacağı konuşuluyor. Xperia XA2, 1920 x 1080 piksel ekran çözünürlüğüne sahip olması bekleniyor. Diğer özelliklerine bakacak olursak da 4 gb Ram ve 64 gb dahili depolama alanı ile de dikkat çekiyor.[ads2]

Sony Xperia XA2’nin bir alt modeli veya mini modeli diyebileceğimiz diğer versiyonunda ise 5 inçlik bir HD ekran mevcut. Diğer özelliklerine bakacak olursak da 3 GB ram ve 32 GB dahili depolama alanı ile karşımıza çıkıyor.

Telefonun arka tarafında 23 megapiksellik hd kamera yer alıyor. Ön tarafta ise 16 megapiksel çözünürlüklü bir kamera yer alıyor.

Sony Xperia XA2 sızdırıldı! Sony Xperia XA2 sızdırıldı! xperia xa 2 sdn 217x300

Sızdırılan bilgilere göz attığımızda ise klasik Sony tasarımlarının devam ettiğini görüyoruz. Daha doğrusu Xperia modelindeki tasarımların devam ettiğini görebiliyoruz diyebiliriz. Yine geçen yıl tanıtımı yapılan Xperia XA modelinin de bu tasarıma benzer özellikler taşıdığını söyleyebiliriz.

Şu anda en büyük merak konusu Sony tarafından MWC 17’de resmi tanıtımda verilecek bilgilerde. Sızdırılan bilgiler ile resmi bilgiler ne kadar uyuşacak göreceğiz..