Sony Xperia X Performance Fiyat ve Özellikleri

Sony Xperia X Performance Fiyat ve Özellikleri, Teknoloji Haberleri, teknoloji gündemi, teknoloji siteleri Sony Xperia X Performance Fiyat ve Özellikleri Sony Xperia X Performance Fiyat ve Özellikleri hghghg

Akıllı telefon markaları arasında büyük bir yere sahip olan Sony bu kez mobil dünyasında Xperia X Performance ile çok konuşulacak. Merakla beklenen Xperia X Performance fiyatı ile cep yakacak akıllı telefonlar arasında şimdiden yerini alıyor. Aynı etkinlikte tanıtımı gerçekleştirilen Xperia XA ve Xperia X için ön sipariş işlemini haftalar öncesinde başlatan Sony, serinin en yüksek modelini Avrupa’daki mağazalarda satışa sundu. Xperia XA modeli için 299€, Xperia X için 599€ fiyatlarından ön siparişler belirlenirken, Xperia X Performance 699€’dan satışa sunuldu. Bugün ki kur fiyatına göre 2.285 lira eden akıllı telefon İspanya ve İtalya’da 729€’dan satışa sunulacak.

İngiltere ve Almanya’da henüz satışa çıkarılmayacak olan popüler akıllı telefonun Türkiye’deki satış fiyatının da 2.500 liradan fazla olacağı şimdiden söylenebilir. Temmuz ayından itibaren Japon üreticilerin Xperia X ve Xperia XA modellerini kullanıcılarla buluşturacak. Üstün performansta kamera özellikleri ile ön plana çıkan Sony marka Xperia X Performance yeni nesil amiral gemisi olarak 5 inç büyüklüğünde ve Full HD çözünürlükte ekrana sahip. Dikkat çekecek özellikler arasında 3GB RAM ve 32GB arttırabilir dâhili depolama alanı kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlayacak. Snapdragon 820 işlemciden gücünü alan Xperia X Performance aynı zamanda öngörücü hibrit otomatik netleme özelliğine sahiptir.

[ads1]Kamera özelliklerine bakacak kullanıcıları tatmin edecek üstün kalitede fotoğraflar çekmesine de olanak sağlayacak özelliklere sahip. 23MP arka kamera, 13MP ön kameraya sahip olan akıllı telefonda aynı  zamanda parmak izi sensörü, stereo hoparlör ve IPS8 sertifikası yer almaktadır. Xperia X Performance akıllı telefonu özellikleri arasında 2700 mAh pil kapasitesi ve Android 6.0 işletim sistemi gibi donanımlarla öne çıkmaktadır. Sony markasının akıllı telefon üretiminde dikkat çeken kamera özelliği bu kez Xperia X Performance ile kullanıcıların ilgisini çekecek.