Windows bu diske yüklenemez. Seçilen disk GPT bölümü stilinde hatası çözümü

Boykot Edilen N11’den 10 Kasım ile ilgili Açıklama Geldi

TeamGram Nedir / TeamGram ile Satış Yapma

Ufo Mu Yağlı Radyatör Mü ?

Snapchat Rekora Koşuyor!

İnternet, Teknoloji 22 Haziran 2016
10250 Okundu

Sosyal medya akıllı telefon kullanıcılarının internette en fazla tercih ettiği alanların başında geliyor. Son dönemde yaptığı hızlı çıkış ile dikkat çeken Snapchat de piyasa değerini artırmaya devam ediyor.

Facebook, Twitter, Instagram derken sıra Snapchat‘e geldi. Yüklenen video ve fotoğrafların en fazla 10 saniyeyle süreyle görülebildiği uygulama, kullanıcıların büyük beğenisini kazanmış durumda. Farklı yapısıyla dikkat çeken Snapchat ilerleyen zamanlarda yeni özelliklere kavuşursa daha da sevilecek gibi görünüyor.

Yayınlanan raporlar Snapchat‘in beklenen değere ulaştığını gösteriyor. Kazancını sürekli artıran Snapchat piyasa değerini tam 1.8 milyar oranında yükseltmeyi başardı. 20 milyar dolarlık piyasa değerini bulması beklenen uygulama 1.8 milyar dolarlık atağı ile söz konusu barajı geçmiş oldu.

Snapchat Rekora Koşuyor! Snapchat Rekora Koşuyor!

Snapchat Rekora Koşuyor!

Snapchat‘in kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Popülerliği devam eden uygulamanın 2015 yılının aralık ayı itibariyle toplamda 110 milyon kullanıcısı bulunuyordu. Oldukça yüksek rakamlara ulaşan Snapchat son olarak 20 milyar dolarlık piyasa değerine sahip oldu.

Bu kadar çok kullanıcıya sahip olan Snapchat en çok hangi kesimlerde tercih ediliyor sorusunun cevabı ise şöyle: yüzde 50’lik kısım Kuzey Amerika‘dan geliyor. Geriye kalan yüzde 30’luk dilim Avrupalılara ait ve kalan yüzde 25’te diğer bölgeleri temsil ediyor. Snapchat‘in yıl içerisindeki geliri için yapılan hesaplar 2016 yılı için 300 milyon doları işaret ediyor. Bu durumda gelecek yıl içinde 500 milyon dolar ile 1 milyar dolara ulaşacağını tahmin etmek zor değil.

Uygulama ile ilgili ilginç istatistikler de mevcut. Bunlardan birisi mevcut kullanıcıların yüzde 70’ini kadınların oluşturması.

Sosyal medya alanında yaptığı alımlar ile dikkat çeken Facebook, Whatsapp ve Instagram gibi popüler uygulamaları bünyesine katmıştı. Snapchat‘in yükselişte olması Facebook‘un da dikkatini çekti ve 3 milyar dolarlık bir teklif yaptı. Ancak şirket bu teklife olumsuz yanıt verdi.

Yazar Hakkında

Sosyal Hizmetler öğrencisiyim. Teknoloji alanında uzun zamandır haber editörlüğü ile ilgileniyorum. Yazıların okuyucu adına faydalı olması için elimden geleni yapıyorum.

Benzer İçerikler
Yorumlar
Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...