Snapchat Facebook Hesabını Neden Kapattı?

snapchat facebook hesabını neden kapattı? Snapchat Facebook Hesabını Neden Kapattı? snapchat messaging service

Sosyal medya platformlarında bugünlerde farklı rüzgarlar esiyor. Ünlü isimler arasındaki rekabet kıyasıya devam ederken son zamanların yükselen değeri Snapchat cephesi ilginç bir haber ile gündeme geldi. Snapchat, Facebook’ta bulunan hesabını kapattı. Konuyla ilgili detaylar haberimizde.

Snapchat bundan 5 yıl önce Eylül 2011 tarihinde kullanıcıyla buluşmuştu. İlginç özellikleri sayesinde kullanıcılar tarafından oldukça sevilen uygulama kısa bir zaman diliminde popülerliğini ilan etmişti. Yüklenen fotoğraf ve videoların bir gün içinde silinmesi gibi bir özellikle sunulan Snapchat, doğal olarak piyasada bulunan diğer isimlerin dikkatini çekmişti. Birçok teklifle karşılaşan şirketin talipleri arasında ünlü sosyal medya platformu Facebook’ta bulunuyordu. Tabiri caizse ortama henüz ayak basan Snapchat yoğun bir ilgiye maruz kalmıştı. Teklifler arasında Facebook’un 3.9 milyar dolarlık önerisi de vardı. Ancak 2013 yılında söz konusu meblağ ile beraber Snapchat’in kapısını çalan Facebook aradığını bulamamış ve olumsuz yanıt alarak satın alma girişimini tamamlayamamıştı.

667513 snapchat facebook hesabını neden kapattı? Snapchat Facebook Hesabını Neden Kapattı? 667513

Bu durum ise Snapchat’i herhangi bir şekilde etkilemedi. Aksine büyümeye ve tanınmaya devam etti. Kullanıcıların yoğun ilgisinin azalmaması şirketin listelerde üst sıralara tırmanmasına yardımcı oldu. Bununla birlikte Snapchat son günlerde yaptığı ilginç hamlelerle bağımsızlığını ilan etmek ister gibi görünüyor. Böyle söylememizin nedeni Facebook’ta bulunan Snapchat hesabının kapatılması. Peki, spekülasyonlara neden olabilecek hesap kapatma olayı neden gerçekleşti?

Elbette olayın ardından ortaya pek çok iddia atıldı. Uzmanlarda görüşlerini dile getirdiler. Yaygın kanaate göre Snapchat’in Facebook’ta bulunan hesabı yeterli ilgiyi göremediği için şirket yetkililerinin aldığı bir karar ile kapatıldı. Uygulamanın ünlü sosyal paylaşım sitesindeki hesabında toplamda 6.5 milyon kişinin beğenisi mevcuttu. Snapchat ise mevcut sayfadaki son güncellemesini bundan 3 yıl önce Ağustos ayında yapmıştı. Daha sonra herhangi bir yenileme yapılmamasının hesabın kapatılmasının ardındaki nedenleri ortaya çıkardığı şeklinde yorumlandı.