Snapchat Daha Da Büyüyecek Mi?

Snapchat Daha Da Büyüyecek Mi? Snapchat Daha Da Büyüyecek Mi? snapchat

Snapchat sosyal medya uygulamaları arasındaki popülerliğini devam ettirirken uygulamanın kullanıcıların günlük yaşamlarında ne derece önemli olduğuna ilişkin incelemelerde bulunuyor.

Sosyal medya platformları bireylerin gün içerisinde sıklıkla tercih ettiği uygulamalar arasında yer alıyor. Instagram, Twitter, Facebook ve Snapchat başlıca bilinen isimler. Aralarındaki rekabette haliyle yüksek bir seviyeye ulaşmış durumda. Öyle ki Snapchat’i alamayan Facebook bir diğer sahip olduğu uygulama olan Instagram’a hikayeler özelliğini dahil etti. Ayrıca Facebook’taki yorum beğenme özelliği de yine Instagram bünyesine aktarıldı. Bu tarz yeniliklerin devamı gelecek gibi görünüyor çünkü üst sıralara tırmanmak ve orada kalmak için bazı adımların atılması gerekiyor.

Snapchat’te bu anlamda kendisine özgü nitelikler ile kendisini tanıtmıştı. Hikayeler özelliği, fotoğraf ve videoların bir gün içerisinde kaybolması kullanıcıların ilgisini çekmişti. Öyle ki kısa sürede uygulama bir hayli yaygınlaştı.

Snapchat şirketi günlük aktif kullanıcı sayısının 150 milyondan fazla olduğunu açıkladı.

Snapchat Daha Da Büyüyecek Mi? Snapchat Daha Da Büyüyecek Mi? c168657052063430ceabb7f3d9e4a050

Hem fotoğraf hem de video paylaşımı anlamında kullanıcıların günlük olarak uygulamayı ne derece kullandıkları merak konusu oldu.

Kullanıcıların yüzde kaçı uygulamaya ait fotoğraf makinesini kullanıyor ve hatıralar özelliğiyle kaydediliyor diye ayrıntılı bir şekilde değerlendirildi. Snapchat bunun yanı sıra sohbet özelliği aracılığıyla mesaj gönderen kullanıcıların yüzdesine de ulaştı.

Snapchat büyümek için yeni adımlar atmak üzere gibi görünüyor. Halkın katılımının önemli olduğunu düşünen Snapchat kullanıcı başına ortalama gelirini artırabilmek için teknolojide olgunlaşmış pazarlara odaklanmayı planladığını ifade etti. Böylelikle sosyal medyada bulunan rakiplerinden de ayrılabilir. Facebook’unda amacı gelişmeyi sürdüren pazarlara önem veren bir strateji kullanarak dünya çapında herkesle sitede bağlantı kurmak. Dolayısıyla rakiplerinden geri kalmamak adına Snapchat’in ne gibi hamleler üzerinde duracağı merak konusu. Bunu da yakın zamanda görmeyi umut ediyoruz.