Snapchat 3 Boyutlu Selfie İmkanı Sunacak!

Snapchat 3 Boyutlu Selfie İmkanı Sunacak! Snapchat 3 Boyutlu Selfie İmkanı Sunacak! snapchat hacked

Sosyal medya uygulamaları kendini geliştirerek kullanıcılara yenilikler sunmaya devam ediyor. Son zamanların en popüler uygulamalarından biri haline gelen Snapchat, satın aldığı çözüm sayesinde kişilere üç boyutlu selfie deneyimi yaşatacak. “Seene” adlı çözüm yakın zamanda hizmet vermeye başlayacak.

Snapchat son olarak bünyesine Seene adlı servisi ekledi ve kullanıcıların 3 boyutlu selfie çekerek, animasyona uyarlayabilmelerine imkân tanıyacak.

Sanal gerçeklik gün geçtikçe daha çok alanda uygulanmaya başladı. Sanal gerçeklik gözlüklerinden sonra şimdi de 3 boyutlu selfie dönemi başlıyor. Snapchat’in sahip olduğu servis kullanıcılar için farklı bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

Seene adlı çözüm nasıl çalışacak?

Selfie, akıllı telefon kullanıcılarının sürekli olarak tercih ettiği bir fotoğraf çekilme yöntemi oldu. Snapchat’in son çözümü Seene, selfie’ye yenilik katacak ve kullanıcıların yüzlerinin 3 boyutlu profilini çıkararak animasyona uyarlayacak.

Snapchat 3 Boyutlu Selfie İmkanı Sunacak! Snapchat 3 Boyutlu Selfie İmkanı Sunacak! Snapchat 3 Boyutlu Selfie İmkanı Sunacak! 1 17

Snapchat 3 Boyutlu Selfie İmkanı Sunacak!

Seene uygulamasının Google, Amazon ve Youtube’da kullanılan rakiplerinin aksine özel kamerası ve kızılötesi ışınları bulunmuyor. Çözüm, kullanıcıların çektiği selfie sonucunda 3 boyutlu profil oluşturacak.

Snapchat’in satın aldığı Seene, çekilen görüntüyü 3 boyutlu hale getirmek için hem ön kamerayı hem arka kamerayı kullanma imkânı verecek.

Çözümün önce Amerika Birleşik Devletleri ve Londra’da kullanıma sunulması planlanıyor. Gelecek yorumlara dayanarak da diğer ülkelere sunulup sunulmayacağına karar verilecek.

[ads1]Kullanıcılara en fazla 10 saniyelik video ve fotoğraf paylaşma fırsatı sunan, daha sonra paylaşılanları silen uygulama Snapchat, kullanıcılar tarafından oldukça seviliyor. Yeni çözümün nasıl yorumlar alacağı merak edilirken, Snapchat’in teknoloji anlamında kendini geliştirmeye devam edeceği konuşuluyor.

Bunlardan ilki sanal gerçeklik alanından transfer edilen Seene adlı çözüm oldu. Firmaların sürekli VR donanımlı ürünler geliştirerek pazarlarda boy göstermesinin ardından bu konuda bir yenilik de Snapchat’ten gelmesi bekleniyor.