Samsung’un Galaxy Note 7 Planı!

Samsung'un Galaxy Note 7 Planı! Samsung’un Galaxy Note 7 Planı! samsung galaxy note 5 n9208 original sme set aktifwell 1510 12 aktifwell 1

Gün geçmiyor ki akıllı telefon pazarında bir yenilik yaşanmasın. Bu defa da Samsung cephesinden dikkat çekecek bir haber geldi. Şirketin Note serisi telefonlarıyla ilgili ilginç gelişmeler yaşanıyor. İddialara göre Samsung, Galaxy Note 7 ismini kullanarak piyasada bulunmayı sürdürecek.

Güney Kore merkezli şirket ile ilgili gelen haberler bundan sonraki Note serisi telefonun Galaxy Note 7 ismiyle üretileceği yönünde. Yani Galaxy Note 6 modeli yerine Galaxy Note 7 çıkarılacak.

Samsung beğenilen telefonlarını kullanıcılarla buluşturmaya devam ediyor. 2016 yılında yedinci S serisi modellerini tanıtan şirket, Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Satışlara bakıldığında da olumlu bir tablo görülüyor.

Samsung'un Galaxy Note 7 Planı! Samsung'un Galaxy Note 7 Planı! Samsung’un Galaxy Note 7 Planı! 56223a064020113d806dc54e 1024x783

Samsung’un Galaxy Note 7 Planı!

Bu noktada ortaya atılan iddialar ise Samsung’un bundan sonraki Galaxy S ve Galaxy Note serilerine dair planlarının değiştiği yönünde. İsim olarak paralel bir düzen oluşturmak isteyen şirket Galaxy Note 6 modelinin yerini hem tasarım hem de teknik özellikler anlamında Galaxy S7 serisinin almasını istiyor. Ayrıca Galaxy S7 Edge modelinin bir benzeri olan Galaxy Note 6 Edge’in tanıtılması da bekleniyor.

[ads1]Samsung’un neden Galaxy Note 7 için ısrar ettiğinin nedenlerine gelecek olursak, Galaxy Note 6 isminin Galaxy S7 serisinin yanında oldukça eskiymiş gibi görünmesini istemiyorlar. Diğer yandan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın da bu karara etki ettiği söyleniyor.

Samsung’un Apple ile rekabetini devam ettirebilmek adına isim değişikliğine gitmesi bekleniyor. iPhone 7’ye karşı Note 6’yı kullanmak istemeyen şirketin politikası mantıklı görünüyor.

Kullanıcılar tarafından merak edilen bir diğer sorunun cevabını ise şöyle verebiliriz. Galaxy Note 7 13 Ağustos’ta tanıtılacak ve Galaxy Note 7 ile Galaxy Note 7 Edge tanıtımın hemen ardından 21 Ağustos itibariyle raflarda yerini alacak.

Samsung isim değişikliğine gider mi bilinmez ama yeni modelleriyle piyasada üst sıralarda bulunmaya devam edecek gibi görünüyor.