Samsung’dan Bir Çıkış Daha!

samsung'dan bir Çıkış daha Samsung’dan Bir Çıkış Daha! katlanabilir

Telefon sektörünün en önde gelen markalarından biri olan Samsung, her yeni telefonunda yeni bir özellik çıkarmayı başarıyor ve bu özellikler kullanıcılar tarafından çok seviliyor. Özellikle son çıkan telefonlarında kullandıkları teknolojiler birçok kullanıcının vazgeçilmezi haline gelmiş durumda. Durumu daha da geliştirerek olan bir özellik ile karşımıza çıkmayı planlayan Samsung, eğer bu özellikleri kısa süre içinde hayata geçirirse büyük bir kitleyi daha kazanmayı başaracak gibi gözüküyor. Görünüşe göre Samsung katlanabilir mobil cihazlar üretmeye sıcak bakıyor.

Daha öncesinde de haberlerini aldığımız katlanabilir mobil cihazlar, uzun süredir kullanıcıların çok istediği ancak tam olarak cevap alamadığı konulardan biri. Bu konu hakkında Samsung’un da çalışmalar yürüttüğü ortaya çıktı ve bu gelişme kullanıcılarda büyük bir merak uyandırmayı başardı. Samsung hakkında çıkan haberler çoğunlukla doğru olduğu için merakla beklenmeye başlanan katlanabilir mobil cihazlar, yakın zamanda sunulabilir gibi gözüküyor.

 

Aslında Samsung katlanabilir bu cihazları daha öncesinde tanıtmıştı; ancak bu cihazlar yerine fuarda konsept telefonunu görücüye çıkarınca katlanabilir mobil cihazlar bir süreliğine de olsa arka planda kalmıştı. Yakın zamanda gelen haberlere göre Samsung, fuar zamanından sonra katlanabilir mobil cihazlar üzerinde yoğunlaşmaya ve çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Hatta çalışmalar son zamanlarına ulaşmış ve test aşamasına geçilmiş bile.

[ads1]Gelen haberlere göre Samsung’un üzerinde çalıştığı katlanabilir telefonlar kapatıldığında 5 inç ve açıldığında 7 inç büyüklüğünde olacak. Ekranın katlanma mantığı ise cüzdanın katlanma mantığı ile aynı olacak. Bu ekranların yapılmasından sorumlu olan Samsung Display, şu ana kadar çoktan prototipleri bitirmiş ve hatta üretim aşamasına hazır bir duruma getirmiş bile. Bu konu hakkında açıklama yapan Samsung Display müdürü Lee Chang-hoon katlanabilir bu ekran teknolojisinin belirlenen plana göre işlediğini ve piyasaya sürülmesi sürecinin iş ortakları ile yapılacak görüşmeler sonunda olacağını söyledi.