Samsung Z2 İle Tanışın!

samsung z2 İle tanışın! Samsung Z2 İle Tanışın! samsung isletim sistemi tizen kendini tanitti

Güney Kore merkezli teknoloji şirketleri piyasaya yeni nesil akıllı telefonları bir bir sürüyorlar. Bu anlamda farklı alanlar denemekten çekinmeyen şirketlerden biri kuşkusuz Samsung diyebiliriz. Tizen işletim sistemiyle çalışan telefon üretimlerine devam eden ünlü isimden yeni bir model daha geldi. Samsung Z2 adı verilen akıllı telefon modeli tanıtıldı ve serinin üçüncü sırasında yerini aldı.
Telefonun başlıca özellikleri arasında giriş seviyesinde üretilmesi yer alıyor. Intel ve Samsung bir süredir işbirliği içinde bulunarak ürettikleri Tizen işletim sistemini Samsung yeni modelinde kullanmaya karar verdi ve Z2 adlı telefonu bu şekilde üretti.

Tizen-OS-smartphone samsung z2 İle tanışın! Samsung Z2 İle Tanışın! Tizen OS smartphone

Samsung Z2’nin diğer özellikleri ise şu şekilde;
Şirket geliştirdiği modelde büyük bir ekranı tercih etmek yerine 4 inçlik oldukça makul büyüklüğe sahip bir ekranı kullandı. İşlemci bölümünde 1,5 GHz hıza sahip dört çekirdekli Spreadtrum’a yer verilirken Samsung Z2’de microSD kart desteği unutulmadı ve böylelikle tam 128 GB’a kadar hafızayı yükseltme imkânı getirildi. Kullanıcılar bu telefonla birlikte ayrıca 1 GB RAM ve 8 GB dahili depolamaya da sahip olacaklar.


Akıllı telefon kullananların özellikle merak ettiği niteliklerden biri olan kamera bölümü ise 0.3 megapiksel ön kamera ile 5 megapiksel LED flaş ile çalışan arka kameradan oluşuyor. Batarya kısmında 1500 mAh desteğiyle gelen Samsung Z2’de Cat. 4 4G modeminin bulunduğunun altını çizelim.

Başta da belirttiğimiz gibi Tizen 2.4 işletim sistemiyle kullanıcıların beğenisine sunulacak olan Samsung Z2’de tasarım anlamında yine klasik duruştan vazgeçilmedi. Renk seçenekleri arasında kırmızı, siyah ve altın yer aldı.
Son olarak çıkış tarihlerine ve fiyatına değinelim. Samsung Z2 adlı modelin Hindistan’da 29 Ağustos’ta raflarda olması bekleniyor. Bununla beraber ülkemiz için kesin bir tarih henüz açıklanmış değil. Akıllı telefon modelinin Hindistan satış fiyatı ise 70 dolar.